Ana Sayfa Türkiye'den Gündem Malatya sandığa gidiyor

Malatya sandığa gidiyor

0

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) ve Malatya Ticaret Borsası’nda hafta sonu yapılacak olan seçimlerde Meclis Üyelerinin ardından yönetimlerini belirleyecek.  Oda ve Borsa üyeleri, seçimlerde TSO Meclisi’nin 70 üyesi, Ticaret Borsası Meclisi’nin de 16 üyesinin belirlenmesi için oy kullanılacak.  

Yasal olarak 4 yıldan bir gerçekleştirilen oda seçimleri kapsamında Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’nın seçimi 2 Ekim Pazar günü TSO binasında gerçekleştirilecek. Yaklaşık 6 bin üyenin oy kullanması beklenen 2 Ekim Pazar günkü TSO seçiminde TSO Meclisi’nde temsil edilen 30 meslek komitesine toplam 70 Meclis Üyesi seçilecek.  

TSO Meclisi’nin yeni oluşumu 9 Ekim’de ilk meclis toplantısını en yaşlı üye başkanlığında gerçekleştirecek ve Yönetim Kurulu Başkanı, Yönetim Kurulu Asil ve yedek üyeleri, Meclis Başkanı ve Meclis Divanı, TOBB Genel Kurulu asil ve yedek delegeleri, Disiplin kurulu asil ve yedek üyeleri seçimini yapacak.

TSO Başkanlığı için mevcut başkan Oğuzhan Sadıkoğlu ile Malatya 1. Organize Sanayi Bölgesi İşadamları Derneği Başkanı Akif Baştürk yarışıyorlar. Her iki adaydan listesinde en fazla Meclis Üyesi çıkartan başkanlık için bir adım öne çıkmış olacak.

Önceki haberKiğılı, teknolojide devir atlıyor
Sonraki haberAydın aynı yönetimle devam edecek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.