Ana Sayfa Gündem Koridoru Akfen Holding’ten sanat dolu bir sosyal sorumluluk projesi

Akfen Holding’ten sanat dolu bir sosyal sorumluluk projesi

0

Türkiye’nin önde gelen yatırım gruplarından Akfen Holding’in sosyal sorumluluk projesi kapsamında geliştirdiği Loft Art Symbio sergisi İstanbul Beşiktaş Nisbetiye On’daki mekânında sanat severlerle buluştu.

Türkiye’nin önde gelen yatırım gruplarından Akfen Holding’in sanat alanında bir sosyal sorumluluk projesi olarak geliştirdiği Loft Art, çok konuşulan Humano sergisinin ardından, ikinci sergisi Symbio’yu sanatseverler ile buluşturdu.

Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın’ın ev sahipliğinde 22 Şubat Salı akşamı gerçekleştirilen Symbio sergisinin ön gösterimine sanatçı ve koleksiyonerlerden oluşan kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

SİMBİYOTİK İLİŞKİ KAVRAMI

Loft Art’taki Symbio sergisi ile yaşamda farklı iki canlı organizmanın, biyolojide, birbirine muhtaç yaşama zorunluluğu, psikolojide ise birbirine ters tutum ve davranışlarla birbirini tamamlayan ilişki biçimi olan simbiyotik ilişki kavramı eserlere yansıtılıyor.

Eserlerde hızla gelişen dijital çağda insan ve makinenin ortak yaşamını irdeleyen yeni bir kavram ortaya koyulurken, iki bileşenin birbirini nasıl beslediği, yeni bir dünya yaratılması yönündeki etkisi, insanın gelecek zamandaki varoluşunu sorgulayarak bu sorgudaki duygu geçişlerine yer veriliyor.

23 Şubat’ta kapılarını açan Loft Art Symbio sergisi, İstanbul Nisbetiye On’daki mekânında 22 Nisan’a kadar gezilebilecek.

Akfen Holding YK Başkanı Hamdi Akın ve Türkiye’de İş Dünyası dergisi Yazı İşleri Müdürü Hüsne Pamuk

AMAÇ; ESER ÜRETEN BAĞIMSIZ SANATÇILARA ALAN SAĞLAMAK

Ülkemizde ilk sayılabilecek bir proje olarak genç sanatçıları desteklerken, sanatın tüm disiplinlerinde eser üreten bağımsız sanatçılara alan sağlamayı amaçlayan Loft Art, bu sanatçılardan temsiliyet almadan onları görünür kılmayı hedefliyor.

Symbio sergisinde Ahmet Rüstem Ekici, Ali Topaloğlu, Arda Büyük, Ayşegül Altunok, Burak Çizer, Burcu Filiz, Engin Arer x Berkay Buğdan, Hamza Kırbaş, Levent Oyluçtarhan, Oğulcan Arslan, Özgür Ballı, Özkan Arslan, Reach Geblo, Sibel Niksarlı ve Şafak Yükseler olmak üzere 15 bağımsız sanatçının eserleri yer alacak.

Sanat alanında satışı gerçekleştirilen eserler, Akfen Holding’in kadın, genç ve çocukları merkezine alarak ulusal ve uluslararası sosyal sorumluluk projeleri hayata geçiren Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) çalışmalarına da kaynak olacak.

TİKAV Yönetim Kurulu Üyesi Dilara Akın’ın sorumluluğunda olacak Loft Art alanının Sanat Direktörlüğü’nü de Ayşe Jaber üstleniyor.

2020 yılında yapımını tamamladığı modern köyü projesi Bodrum Loft projesinde çokça ses getiren Bodrum Loft’da Sanat ile Sculptville sergilerini gerçekleştiren Akfen Holding, İstanbul Levent’teki Nisbetiye On adresinde Loft Art isimli sanat alanı açmış ve ilk sergisi Humano (İnsan ve Keşif) sanatseverler tarafından ilgi görmüştü.

Önceki haberKimdir?
Sonraki haberSporda zihniyet devrimine ihtiyaç var

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.