Ana Sayfa Şirket Haberleri LC Waikiki modada ‘engel’leri kaldırıyor

LC Waikiki modada ‘engel’leri kaldırıyor

0

“İyi giyinmek herkesin hakkı” mottosuyla çalışmalarını sürdüren LC Waikiki, engellilerin ihtiyaçlarına cevap verebilecek özel bir koleksiyon tasarladı. LC Waikiki bünyesindeki engelli çalışanların fikirlerinden hareketle geliştirilen LCW Limitless koleksiyonundaki her parça, özel gereksinimli bireylerin giyinirken yaşadığı zorluklar göz önüne alınarak oluşturuldu.

LC Waikiki, dezavantajlı bireylerin tek başlarına giyinmelerini kolaylaştırmak ve gündelik hayatlarında kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlamak amacıyla özel bir koleksiyon geliştirdi. Koleksiyon engelli bireylerin iç görüleriyle, giyinme esnasında yaşanan sorunları odağa alarak, her bir parçası farklı fonksiyonel özelliklere sahip olacak şekilde özel olarak tasarlandı. Koleksiyona limitleri kaldırma fikrinden yola çıkarak LCW Limitless ismi verildi.

Türkiye’de engellilere yönelik olarak geliştirilmiş ilk koleksiyon olan LCW Limitless koleksiyonunda; dıştan düğme görünümünde, içerisinde cırt bant bulunan gömlekler, yakası cırt bantlar sayesinde kolayca açılarak giyilen tişörtler, belindeki bantlar sayesinde düğmesiz ve fermuarsız şekilde giyilebilen denimler, protez ve atel kullananlar için paçası açılabilir denimler, tekerlekli sandalye kullanan kişiler için diz bölgesinde tutma aparatı bulunan pantolonlar gibi hayatı kolaylaştıracak 40 çeşit ürün yer alıyor. Yalın ve modern çizgilerde tasarlanan koleksiyon, sade şıklığıyla günlük kullanıma uyum sağlıyor.

LC Waikiki bünyesindeki engelli çalışanların fikir ve katkılarıyla hayata geçirilen koleksiyonla marka, dezavantajlı bireylerin hayatlarını bir nebze de olsa kolaylaştırmayı ve gündelik hayatta giyimleriyle kendilerini daha iyi ve özgüvenli hissetmelerini sağlamayı hedefliyor.  İyi giyinmenin insanlar üzerindeki pozitif etkisinden hareketle, engelli bireylerin toplumsal hayatta daha fazla yer almalarını amaçlayan LC Waikiki’nin LCW Limitless ürünleri lcwaikiki.com sitesi üzerinden satışa sunuluyor.

Birçok farklı kategoride ürünün yer aldığı koleksiyonda, yetişkin kadın-erkek ürünlerinin yanı sıra bebek ve çocuk giyim ürünleri de bulunuyor.

Önceki haberPromosyon Show Fuarı İFM’de şova hazırlanıyor
Sonraki haberEğitimden yapay zekaya, havacılık sektörünün geleceği

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.