Ana Sayfa Türkiye'den Gündem Kredi ödemeleri için süre uzamalı

Kredi ödemeleri için süre uzamalı

0

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Buluntu, depremin ağır hasar verdiği şehirler için banka kredilerinin 6 ay ertelenmesinin yeterli olmadığını söyledi. Mustafa Buluntu, “6 ayda insanların normal hayata dönmesi mümkün değil. Sürenin çok daha uzun olması gerekiyor” dedi.

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Buluntu, Kahramanmaraş merkezli iki depremin, merkezin yanı sıra ilçelerde de büyük yıkıma yol açtığını anımsatarak, şehre yeterli miktarda gıda geldiğini ancak barınmayla ilgili sorun olduğunu, çadır ve konteynır gerektiğini bildirdi. Şehirde yakıt, doğalgaz ve elektrik sorununun sürdüğünü kaydeden Buluntu, “Ciddi manada göçük altında insanlarımız var. Sanayi tesislerimizde hasarlar var, insanlar işlerini yakınlarını kaybetti, ailelerini, akrabalarını kaybetti. Esnafından sanayicisine ciddi manada da finansal desteğe ihtiyacımız var” ifadelerini kullandı.

UZUN SÜRELİ ERTELEME ŞART

Ağır depremin yaşandığı şehirlerde yapılacak tüm ödemelerin uzun süreli ertelenmesinin şart olduğunu anlatarak, “Banka kredilerinin 6 ay ertelenmesi yeterli değil. 6 ayda insanlar normal hayatına dönemez, sürenin çok daha uzun olması gerekir. Göçüklerde tüm evraklar kayboldu, insanlar kayboldu, binalar çöktü, herkesin hafızası sıfır. Depremde merkez Kahramanmaraş olduğu için, ilçelerimiz de dâhil çok ciddi hasar ve can kaybı var. Enkaz altında olanlar var, çıkarılmaya çalışılıyor. Buradakilerin artık bizim barındırdığımız Suriyeli göçmenlerden hiçbir farkı yok” şeklinde konuştu.

Önceki haberDünya Bankası’ndan Türkiye’ye deprem için kaynak
Sonraki haberİSO 12 tır yardımı depremzedelere ulaştırdı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.