Ana Sayfa Kim nerede? Kâmil Koç’ta Genel Müdürlük görevine Çağatay Kepek atandı

Kâmil Koç’ta Genel Müdürlük görevine Çağatay Kepek atandı

0

Kâmil Koç Otobüsleri A.Ş. Genel Müdürlüğüne şirketin Ticaret ve Operasyondan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Çağatay Kepek getirildi. Kâmil Koç’un mevcut genel müdürü Kadir Boysan, küresel ulaşım hizmet sağlayıcısı Flixbus’ın Kuzey Amerika operasyonlarından sorumlu genel müdürü olarak atandı.

FlixBus, FlixTrain, Kâmil Koç ve Greyhound Lines markalarını işleten küresel ulaşım hizmet sağlayıcısı Flix SE, Kâmil Koç’un yeni Genel Müdürü olarak şirketin Ticaret ve Operasyondan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Çağatay Kepek’i atadı. Çağatay Kepek, 2016 yılından bu yana Kâmil Koç’ta CFO görevini yürüten Ömer Faik Ünsal ile birlikte yakın çalışmalarını sürdürmeye devam edecek.

Flix SE, Dallas merkezli yeni kuruluşu Flix Kuzey Amerika’yı, Kadir Boysan’ın Flix Kuzey Amerika’ya genel müdür olarak atamasıyla resmen duyurdu. Flix Kuzey Amerika kurumu hem Greyhound’ın hem de FlixBus’ın Kuzey Amerika’da tüm operasyonları ve yönetiminden sorumlu olacak. Flixbus ve Greyhound ayrı kurumlar olarak çalışmaya devam edecek, ancak iki kurumunda tüm fonksiyonları Flix Kuzey Amerika çatısı altında yürütülecek.

Flix Kurucu Ortağı ve İcra Kurulu Başkanı André Schwämmlein, “Küresel pazar lideri olarak herkes için akıllı ve çevreci ulaşım hizmeti sunma yolunda Flix’in 2019 yılında Kâmil Koç’u, 2021 yılında ise Greyhound markalarını satın alması Flix’in atmış olduğu büyük adımlar oldu. Hem Kâmil Koç hem de Greyhound kendi pazarlarının güçlü ve simgesel markaları, ayrıca çalışma modellerinde birçok benzerlikler gösteriyorlar. Kadir Boysan, Kâmil Koç’un Flix tarafından satın alınmasından bu yana yönettiği operasyonlarla, şirketin müşteri odaklı dönüşümüne başarıyla öncülük etti. Şimdi Kuzey Amerika operasyonlarımızda etkinliğimizi arttırdığımıza göre Kadir Boysan’ın Amerika pazarında dönüşüme öncülük etme deneyiminden yararlanacağımız için mutluluk duyuyoruz. Böylelikle tüketicilere çok daha verimli bir şekilde ekonomik, konforlu, akıllı ve ulaşılabilir ulaşım hizmeti sunabileceğiz.

Flix, geçen yıl ABD’de Greyhound’u satın aldı. Hem Kâmil Koç hem de Greyhound seyahat sektöründe bir asırlık geçmişi ve deneyimi olan köklü markalar. Her iki markada ülkelerinde seyahat denildiğinde akla ilk gelen ve sektörün simgesi haline gelmiş markalar. Ayrıca her iki markanın da ticari faaliyetlerinde birçok benzerlikler bulunuyor; her iki markada kendi otobüslerini ve bilet satış ofislerini işletiyor, terminallerini yönetiyor, binlerce çalışanıyla istihdam sağlıyor ve ülkelerinin her köşesine erişen kapsamlı bir ulaşım hizmeti sunuyorlar. Rakamlarla söylemek gerekirse, yılın her haftası neredeyse 2 milyon mil kat edilen bir ulaşım hizmeti veriliyor” dedi.

Kâmil Koç’un eski genel müdürü ve Flix Kuzey Amerika’nın yeni genel müdürü Kadir Boysan, “Harika bir ekiple birlikte, Kâmil Koç’un son yıllarda sağladığı dönüşüme öncülük etmek benim için son derece zengin ve keyifli bir deneyim oldu. Hem Çağatay Kepek hem de Ömer Faik Ünsal’ın Flix’in stratejisini geliştirmeye, işletme verimliliği ve ölçeklenmesini artırmaya devam edeceğinden eminim. Her ikisine de yeni görevlerinde başarılar dilerim.” dedi.

Kâmil Koç’un yeni genel müdürü Çağatay Kepek, “Flixbus, Kâmil Koç ve Greyhound’ın tüketicilerine olan adanmışlığı bu markaların şehirlerarası otobüs sektöründe kendi pazarlarında lider olmasını sağladı. Kâmil Koç’un Türkiye’deki çalışma faaliyetlerini geliştirme fırsatı bulduğum için mutluyum. Aynı zamanda Kadir Boysan’ın ülkemizdeki sektörel tecrübeyi Kuzey Amerika pazarına taşımasını görmekten dolayı gurur duyuyoruz. Tüm Flix için güzel bir haber.” dedi.

Önceki haberYemeksepeti üç Y’yi odağına aldı: Yemek, Yeni, Yarın
Sonraki haberTahıl anlaşması ihracatçıları sevindirdi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.