Ana Sayfa Dosya Kadınlar elinin değdiği her şeyi güzelleştiriyor

Kadınlar elinin değdiği her şeyi güzelleştiriyor

0
Reis Gıda Yönetim Kurulu Üyesi Işılay Reis Yorgun

Kadın yatırımcıların, girişimcilerin ve iş gücünün, üretimde ve gıda sektöründe daha çok var olması hem ekonomik büyümeye hem de sosyal kalkınmaya katkı sağlamaktadır. Kadınların hayatın her alanındaki varlıkları ile birlikte daha fazla söz sahibi olması gerektiğine inananlardanım. Sektörde ne kadar fazla kadın söz sahibi olursa başarımız çok daha ileriye gidecektir. Bizler gıda sektöründe yer alan kadınlar olarak sektörümüzü çalışmalarımız ile daha da ileriye götürmeliyiz.

Özellikle gıda sektöründe çalışan bir kadın olarak sorumluluğumu ve üzerime düşen görevleri sonuç odaklı olarak gerçekleştiriyorum. İç ve dış pazarlarda yaptığımız faaliyetler ile gıda sektörüne bambaşka bir bakış açısı getirerek bu sektörde yer almak isteyen kadınlarımıza da desteği bir borç bilirim. Çünkü unutmamalıyız ki kadın istihdamının geleceğini şekillendirmek hepimizin elinde.

Bu anlamda Reis Gıda olarak topluma duyarlı bir marka olarak çocuklar ve kadınlar ile ilgili projeler gerçekleştiriyoruz. Kadınlarımızın kendi yörelerinde yaptıkları girişimleri teşvik etmek için 2020 yılında “Reis Bakliyat Köyü” projemizi Bolu ili Çamyayla Köyü Kadın Kooperatifi ile başlatarak, gelecek nesilleri yetiştiren kadınlarımızın geleceğin gıdası olan bakliyatları üretmesine vesile olduk.

Bunun, tarımın yükünü omuzlayan kadınlarımızın yanında olmak bununla beraber sürdürülebilir tarımın destekçisi olmak adına çok kıymetli bir proje olduğuna inanıyorum. Kadınlarımızın sevgi ve emekle inşa ettiği her şey çok kıymetli ve bereketlidir. Kadının gıdadaki emeği toprakta başlıyor üretimle devam ediyor ve sofralarda elinin lezzetine dönüşüyor.

Kadınlarımız ile birlikte sürdürülebilir tarıma destek olmak için başlattığımız Bakliyat Köyleri projemizde 2020 yılında tohum üretici belgesi alarak tohum üretimine başladık. Yerli ve yerel tohumlarımızın korunması ve çoğaltılması için çalışmalar yapıyoruz.

Tarım işçiliği sabah evden çıkıp mesai bitiminde eve dönülecek bir iş değil. Bir aile organizasyonudur. Kadınlarda işin öncüsü durumunda. Anadolu’nun bereketli topraklarını ve yerli tohumlarını sürdürülebilir tarım uygulamalarıyla ve sürdürülebilir çevre koruma sistemleri ile birlikte gelecek nesillere bırakmak için kadınlarımız ile birlikte değer yaratmak için çalışıyoruz. Gerçekleştirdiğimiz projeler ile birlikte şirketimiz bünyesinde de kadın istihdamını önemsiyoruz ve her geçen gün kadın çalışanlarımızın sayısını artırıyoruz. Bununla birlikte şirketimiz staj eğitimlerinde kız öğrencilerimize öncelik vererek onların iş hayatına atılımında cesaretlendirmeye çalışıyoruz.

Sevgi ve duyarlılığı temsil eden, toplumun temel taşı olan kadınlarımız, elinin değdiği her şeyi güzelleştiriyor. Hedefimiz; daha fazla kadını iş hayatına dahil etmek ve bu anlamda sürdürülebilir bir projeye imza atmak.

KADININ ELİ GIDAYA DOKUNDUĞUNDA

Önceki haberToplumsal cinsiyet eşitsizliği sanata da yansıyor
Sonraki haber“Eli milyonlarca sofraya değen bir şirketin kadın lideriyim”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.