Ana Sayfa Gündem Koridoru İzocam üretimini yedinci doğal kaynaktan yapıyor

İzocam üretimini yedinci doğal kaynaktan yapıyor

0

İzocam, geri dönüştürülmesi mümkün olan ve “yedinci doğal kaynak” olarak adlandırılan ürünlere büyük ilgi gösterdi. İzocam Genel Direktörü Murat Savcı, “İzocam üretiminde yüzde 80’e kadar yedinci doğal kaynaktan yararlanıyor” dedi.

Doğadan ilham alarak doğal olanı desteklediklerini belirten şirket, ürünlerinin yanı sıra, “Temel Seviye Sıfır Atık Belgesi”ne sahip çevre dostu tesisleri ve sosyal sorumluluk faaliyetleriyle de geri dönüşüme ve atık yönetimine olan katkılarını üst seviyelere taşıdıklarını açıklıyor.

EUCEB SERTİFİKASINA SAHİP OLAN İLK KURUMUZ

Şirketin İzocam Genel Direktörü Murat Savcı, “Çevre dostu malzemeler içeren İzocam cam yünü ve taş yünü yalıtım malzemeleri, dünyada en çok bilinen ve en güvenilir ürünler arasında yer alıyor. İzocam, üretiminin yüzde 80’inde kum, bazalt, doğal mineraller ve geri dönüşümlü camlar kullanıyor. Üretim artıkları da tekrar ürün imalatında değerlendiriliyor. İzocam, yalıtım sektöründe, deri ve solunum yoluyla vücuda nüfuz eden elyafların vücuttan zararsız bir şekilde atıldığını ispatlayan EUCEB sertifikasına sahip olan ilk kurum olma özelliği de taşıyor. İzocam Taş yünü ve Cam yünü, üretiminde kullanılan geri dönüştürülmüş malzemeler sayesinde, kullanılan binaların LEED – BREAM ve Ulusal Yeşil Sertifika Sistemimiz olan YeS-TR gibi yeşil bina sertifikaları almalarına olanak sağlıyor.” dedi.

Önceki haberBorusan’dan sürdürülebilir satın alma yeniliği
Sonraki haberEV VE MUTFAK ÜRÜNLERİ İHRACAT FUARI’NDA ÖNEMLİ YATIRIM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.