Ana Sayfa Türkiye'den Gündem İstanbul turuncu alarma geçti!

İstanbul turuncu alarma geçti!

305
0

Türkiye, 14 Mart’a kadar Sibirya’dan gelen Aybar kar fırtınasının etkisi altında kalacak. Yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle 19 ilin tamamında veya bazı ilçelerinde eğitime ara verildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün uyarılarının ardından İstanbul turuncu alarma geçti. Megakentte okullar tatil edildi. Kamu çalışanlarına izin verildi.  İstanbul Valiliği, kent genelinde beklenen yoğun kar yağışına karşı yeni tedbirler aldı. İstanbul’da Perşembe gününden itibaren bütün eğitim kurumlarına kar tatili verildi. Tatil 14 Mart 2022 Pazartesi gününe kadar sürecek.

Valilikten yapılan açıklamada, “Kurumlarımızca zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel bulundurulması kaydıyla; güvenlik, sağlık ve ulaşım hizmetleri dışında memur, işçi ve diğer personelin 10 Mart 2022 Perşembe günü idari izinli sayılmalarına karar verilmiştir” ifadeleri kullanıldı.

TOPLU ULAŞIMDA KAR TEDBİRİ

İstanbul’da beklenen kar yağışı nedeniyle 13 Mart Pazar gününe kadar metro, füniküler ve tramvay hatlarında bazı seferler saat 02.00’ye kadar uzatıldı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, İstanbul’da yoğun kar yağışı nedeniyle Marmaray seferlerinin 9-13 Mart tarihleri arasında gece saat 02.00’ye kadar hizmet vereceğini duyurdu.

Önceki haberKadının sanayideki gücünü konuştular
Sonraki haberPenta Teknoloji cirosunu yüzde 35 artırdı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.