Ana Sayfa Türkiye'den Gündem İstanbul Fashion Connection Hazır Giyim ve Moda Fuarı başladı

İstanbul Fashion Connection Hazır Giyim ve Moda Fuarı başladı

0

İstanbul Fashion Connection Hazır Giyim ve Moda Fuarı, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın da katıldığı törenle açıldı.

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) ile İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) işbirliğinde düzenlenen IFCO – İstanbul Fashion Connection Hazır Giyim ve Moda Fuarı, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın da katıldığı törenle açıldı. İkincisi düzenlenen fuar için 100’e yakın ülkeden 15 bin ziyaretçi İstanbul’a akın etti.

FUARA YOĞUN İLGİ VAR

IFCO’nun tekstil ve hazır giyim sektörünün ulaştığı seviyeyi göstermesi açısından büyük önem taşıdığını vurgulayan Varank, şöyle konuştu: “IFCO’nun ilki şubat ayında düzenlendi ve 12 bini yabancı olmak üzere 25 bin ziyaretçi ile İstanbul moda endüstrisinin küresel buluşma noktası haline geldi. Aynen ilkinde olduğu gibi bu fuara da yoğun bir ilgi var. En büyük pazarımız konumundaki AB ülkelerinden, İngiltere’den, ABD’den, Ortadoğu ve Körfez ülkelerinden 15 binin üzerinde ziyaretçiyi inşallah burada ağırlayacağız. Bunların 2 bin 500-3 bini nitelikli alıcılardan oluşuyor. Yani buraya satın alma yapmaya, anlaşmaları imzalamak üzere geliyorlar.”

RESESYONA RAĞMEN HEDEFLER TUTACAK

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve İHKİB Başkanı Mustafa Gültepe de konuşmasında, İstanbul’un dünyada sayılı moda şehirleri arasında yer aldığının altını çizdi. Gültepe, şunları söyledi: “2021’i 20,3 milyar dolarlık rekor ihracatla kapatan sektör, yılbaşından bu yana 13,7 milyar dolar ihracat gerçekleştirdi. 22 Ağustos itibarıyla geçen yıla göre yüzde 11,2 artıda. Parite ve resesyona rağmen yıl sonu hedeflerimizi tutturacağımıza inanıyorum.”

Önceki haberTürkiye’nin asırlık markası; Hacı Abdullah Lokantası
Sonraki haberKripto para kullanıcıları için 4 kritik öneri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.