Ana Sayfa Finans Dünyası İstanbul enflasyonu yüzde 20’yi aştı

İstanbul enflasyonu yüzde 20’yi aştı

0

İstanbul’un Ekim ayı enflasyon rakamı açıklandı. Gıda fiyatları yüzde 4’ün üzerinde gösterirken, İstanbul’un yıllık enflasyonu yüzde 20,76 ile zirveye ulaşmış oldu.

İstanbul'un enflasyonu yüzde 20'yi aştı

İstanbul Ticaret Odası (İTO) tarafından açıklanan İstanbul Ücretliler Geçinme İndeksi bir önceki aya göre yüzde 3,29 oranında artarken toptan fiyat hareketlerini yansıtan Toptan Eşya Fiyatları indeksi ise yüzde 2,76 oranını gördü.

Gıda fiyatlarındaki artış yüzde 4,2

Perakende fiyatlarda aylık bazda; gıda harcamalarında yüzde 4,22, kültür eğitim ve eğlence harcamalarında yüzde 3,55, konut harcamalarında yüzde 3,25, ev eşyası harcamalarında yüzde 2,62, giyim harcamalarında yüzde 2,41, ulaştırma ve haberleşme harcamalarında yüzde 1,14, sağlık ve kişisel bakım harcamalarında yüzde 0,24 ve diğer harcamalar grubunda 0,04 artış yaşandı.

İstanbul'da enflasyon rakamlarında artış - Timeturk Haber

Maden grubu artışı da çok yüksek

Ekim ayında aylık bazda toptan fiyatlarda bir önceki aya göre madenler grubunda yüzde 6,50, yakacak ve enerji maddeleri grubunda yüzde 6,49, gıda maddeleri grubunda yüzde 4,16, inşaat malzemeleri grubunda yüzde 2,32, kimyevi maddeler grubunda yüzde 1,65, mensucat grubunda yüzde 0,97 artış görülürken, işlenmemiş maddeler grubunda yüzde 1,64 azalış görüldü.

Önceki haberYemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın görevini bıraktı
Sonraki haberBakan Karaismailoğlu ekonomi gazetecileriyle buluştu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.