Ana Sayfa Türkiye'den Gündem Isparta iş dünyasında yeni döneme başlıyor

Isparta iş dünyasında yeni döneme başlıyor

0

Isparta’da merakla beklenen Ticaret ve Sanayi Odası ile Ticaret Borsası’nın seçimleri tamamlandı. Yapılan seçimler sonucu ITSO Başkanlığını Metin Çelik, Ticaret Borsası Başkanlığını ise Hüdai Şahin kazandı. Yapılan seçim, Isparta iş dünyasında yeni bir dönemin başlangıcı oldu.

Isparta kamuoyunda günledir konuşulan iş dünyasının seçimleri tamamlandı. Isparta Ticaret ve Sanayi Odası ile Ticaret Borsası’nda ‘değişim’ kazandı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine bağlı ITSO ile Ticaret Borsası’nın seçimleri 1 Ekim Cumartesi günü gerçekleştirildi. ITSO’da mevcut başkan Mustafa Tutar’ın beyaz listesi ile İş İnsanı Metin Çelik’in mavi listesi yarıştı.

16 komitede yaklaşık 3 bin üyenin oy kullandığı seçimleri Metin Çelik’in mavi listesi kazandı. Metin Çelik ve ekibi 16 meslek komitesinden 15’inde üstünlük sağladı. Mustafa Tutar’ın beyaz listesi ise sadece 1 komiteyi kazanabildi.

Isparta Ticaret Borsası’nda da değişim yaşandı. Seçime mevcut başkan Ahmet Adar ve ekibi beyaz, Hüdai Şahin ile Nevzat Demirel’in mavi listesi katıldı. Gerçekleştirilen seçimde Hüdai Şahin’in mavi listesi 113, Ahmet Adar’ın beyaz listesi ise 98 oy aldı. Böylelikle Isparta Ticaret Borsası Başkanlığını Hüdai Şahin’in mavi listesi kazanarak, yeni bir dönemin başlangıcı oldu.

Seçimler tamamlandı. Isparta kamuoyunda günlerdir seçimi kimin kazanacağı sorusu da böylelikle yanıt buldu. Hem Ticaret ve Sanayi Odasında hem de Ticaret Borsası’nda ‘mavi’ listelerin değişim sloganı kazandı, iş dünyasında yeni bir dönemin başlangıcı oldu.

Önümüzdeki hafta içerisinde mazbataların alınması ile birlikte devir teslim törenlerinin yapılması ve yeni başkanların göreve başlaması bekleniyor.

Önceki haberİş Ortağım projesi Ankaralı KOBİ’lerle buluştu
Sonraki haberBurdur Ticaret ve Sanayi Odası’nda seçimler tamamlandı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.