Ana Sayfa Türkiye'den Gündem İSO’da gözler başkanlık seçiminde!

İSO’da gözler başkanlık seçiminde!

0

İSO’daki 55 meslek komitesi için yapılan seçimlerde yaklaşık 4 bin kişi oy kullandı. Seçim sonuçlarına göre, 315 meslek komitesi üyesi ve 130 meclis üyesi belirlendi.

Yaklaşık 22 bin üyesiyle Türkiye’nin en büyük sanayi odası olan İstanbul Sanayi Odası’nda (İSO) 2022-2025 dönemine yönelik meclis organ seçimleri Haliç Kongre Merkezi’nde yapıldı.

O Mevcut Başkanı Erdal Bahçıvan tek liste olarak yer aldığı sandıktan kullanılan 37 oyun tamamını alırken, Adnan Dalgakıran kendi sandığında 24’e karşı 52 oyla; Zeynep Bodur Okyay da 22’ye karşı 45 oyla galip çıktı. Bunun dışında en çekişmeli komiteler arasında yer alan 14 No’lu komiteden Ahmet Şişman, 44 No’lu komiteden Ali Eren, 47 No’lu komiteden de Fikret Kaya’nın listesi sandıklardan galip çıktı.

Şimdi gözler başkanlık seçiminde… İSO’nun Meclis Başkanlık Divanı ile 11 kişiden oluşacak yönetim kurulu ve başkanı, 8 Kasım Salı günü Odakule’de yapılacak seçimle belirlenecek.

Çift listeyle seçime giren sandıklarda çıkan sonuçlar:

2. Grup : Zeynep Bodur Okyay  (İSO Meclis başkanı)

41. Grup: Adnan Dalgakıran (İSO Başkan adayı)

42. Grup: Kemal Akar (İMES sanayi sitesi başkanı)

47. Grup : Fikret kaya (Kayalar Mutfak)

33-36-44-49-51 Grupta yer alan sandıklarda ise Adnan Dalgakıran’a yakın olan listeler kazandı.

“DEMOKRATİK BİR SEÇİM YAŞADIK”

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, İSO’nun 2022-2026 çalışma dönemi için Yönetim Kurulu Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı. Çalışma arkadaşlarından ve görüşlerine daima önem verdiği İSO camiasından gelen önerilerin yanı sıra, birçok kademesinde görev aldığı İSO’ya karşı duyduğu sorumluluk bilinciyle Başkanlık görevine yeniden aday olma kararı aldığını belirten Erdal Bahçıvan, şu açıklamada bulundu: 

“Dün (2 Kasım Çarşamba) yapmış olduğumuz İSO Meclis ve Meslek Komiteleri seçimleri sonucunda 2018-2022 çalışma dönemimizi tamamladık. Bu dönemde birlikte çalıştığımız İSO Yönetim Kurulu, Meclis Başkanlık Divanı, Meclis Üyeleri, Meskom Üyeleri, İSO üyesi sanayicilerimize ve tüm faaliyetlerimizi birlikte yaptığımız Genel Sekreterliğimize, çalışma arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Öncelikle 2022-2026 çalışma döneminde görev yapacak Meclis ve Meslek Komiteleri Üyelerimizin seçimini huzurlu bir atmosferde yaptığımızı  ifade etmek isterim. Sanayicilerin her zamanki olgunluğu ve dostluğuyla, İSO’nun geleneklerine, birikimine yakışan, demokratik bir seçim yaşadık. Eski dönemde görev yapmış arkadaşlarımıza teşekkür ederken, aramıza yeni katılan arkadaşlarımızı kutluyor, başarı dileklerimle birlikte hepsine hoş geldiniz diyorum. Yeni dönemde görev yapacak tüm sanayicilerimizin hem kendi sektörleri hem sanayimiz ve hem de İSO için bundan önceki dönemlerde olduğu gibi bundan sonra da sanayi odamızın kültürüne ve değerlerine bağlı bir çalışma ortamını oluşturacaklarına içtenlikle inanıyorum.” 

“İSO BAŞKANLIĞINA ADAYIM”

Erdal Bahçıvan, 8 Kasım Salı günü yapılacak olan İSO Yönetim Kurulu Başkanlığı seçimlerinde yeniden Başkan adayı olduğunu vurgulayarak şunları söyledi: 

“Seçim takvimi doğrultusunda gelecek hafta Yönetim Kurulu ve diğer organlarımızın seçimleri olacak. Bu vesile ile İSO Yönetim Kurulu Başkanlığına aday olduğumu hem camiamız ve hem de kamuoyunun dikkatine sunuyorum. Ümit ediyorum, 8 Kasım Salı günü yapacağımız seçimlerimizi de yine Odamızın geleneklerine yakışır bir olgunlukta gerçekleştireceğiz. Böylece seçim takvimini ve sorumluluğunu tamamlamış olacağız. Dün yapılan seçimler gibi, 8 Kasım’da yapacağımız Yönetim Kurulumuz ve diğer organ seçimlerimizin de ülkemize ve sanayi camiamıza hayırlı olmasını diliyorum.”

Önceki haberEkim ayı dış ticaret rakamları açıklandı
Sonraki haberTedarik zincirinde en güvenli liman Türkiye

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.