Ana Sayfa Türkiye'den Gündem İsmail Gülle TİM Başkanlığını Mustafa Gültepe’ye devretti

İsmail Gülle TİM Başkanlığını Mustafa Gültepe’ye devretti

0

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) yeni başkanı 2018 yılından bu yana İHKİB Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdüren Mustafa Gültepe olmuştu. Bugün düzenlenen 29. Olağan Genel Kurulu’nda Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Mustafa Gültepe Görevi İsmail Gülle’den devir aldı.

Teslim töreninde konuşan İsmail Gülle görevini bir aile sıcaklığı ile sürdürdüğünü dile getirdi. Mustafa Gültepe ile 4 yıl boyunca birlikte çalıştığını aktaran Gülle, “Mühim olan kubbede hoş bir seda bırakmak. Bunu da bırakabildiysek ne mutlu bize. Bu bir bayrak yarışıdır. Kendisi çok uzun zamandır ihracatın içinde. Oluşturacağı yeni yönetimiyle başarılı işler yapacaktır. Bu bir bayrak yarışıdır. Bu bayrak yarışı herkesin aynı anda start aldığı ve bayrağı diğerine yetiştirmek adına süratle koşup bir önde bekleyen arkadaşına bırakmasıdır. Biz bu görevi yaptık ve bu bayrağı teslim alanlara teşekkür ediyoruz. Bu süreçte bizde kendi açımızdan ders aldık. Bu seçim bizim için yol ve kader arkadaşlığı seçimi oldu. Bu sebeple bizimle hareket eden ve bize destek olan bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. 20 yıl boyunca burada sadece aşağıdan yukarıya akışı sağlamaya çalıştık. Bundan sonra görev yapacak arkadaşlarıma yürekten başarılar diliyorum. Türkiye’nin ümidini bağladığı ihracatın, kurtuluşun tek neticesi ihracatın çok daha ileriye gitmesi gerekiyor. Bu sebeple yönetimin de başkanımızın da üzerinde büyük bir yük ve beklenti olacak. İnşallah birlik ve beraberlikle bunlar sağlanacaktır” diye konuştu.

“GÖREVİMİZ İHRACATÇIMIZI İYİ BİR ŞEKİLDE GELECEĞE HAZIRLAMAK”

TİM olarak ortaya koymuş oldukları birlik ve beraberliği, tüm ihracatçılar adına bundan sonra da hep birlikte devam ettireceklerini belirten Mustafa Gültepe şunları kaydetti:

“4 yıl İsmail Başkan ve yönetim kurulundaki arkadaşlarla beraber elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. İsmail Başkan hiç durmadan, 24 saatini vererek elinden geldiği kadarıyla her şeyi yapmaya çalıştı. TİM, İsmail Başkan döneminde herkese açıktı. Herkes çok rahat bir şekilde derdini, sıkıntısını anlatabiliyordu. İsmail Başkan ile bizler de elimizden geldiği kadarıyla bu sorunlara çözüm bulmaya çalıştık. Koltuklar gelip geçici, esas işimiz kendi işimiz. Kendi işimiz ve işlerimiz olmadan buralarda görev yapmak zor. Önce kendi işimizde iyi olmalıyız ki son 21 ayın 19’unda olduğu gibi rekorları sürdürebilelim. İhracatçılar Meclisi vizyonunu ortaya koymalı, biz şirketler ve birlikler olarak onlardan gelen bilgiler doğrultusunda stratejileri belirleyerek, Türkiye’yi önümüzdeki dönemlerde beraberce çok farklı konumlara getirmenin çalışmalarını yapalım. Görev büyük bir görev, zorlu bir görev. Bunun farkındayız. Ama inanıyorum ki birlikte her sektörü ayrı ayrı değerlendirerek, ayrı ayrı çalıştaylar yaparak Türkiye’yi beraberce ortaya konmuş olan 500 milyar dolarlık ihracat hedefine yaklaştıracağız. Görevimiz, Türkiye İhracatçılar Meclisi’ni, ihracatçımızı iyi bir şekilde geleceğe hazırlamak.”

Önceki haber14. mağazasını Dubai’de açtı
Sonraki haberFransa’da doğdu Türk dokunuşuyla dünya markası oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.