Ana Sayfa Editör Yazısı İki etkinliğimize davet ediyoruz

İki etkinliğimize davet ediyoruz

0

Türkiye’de İş Dünyası Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Celal Toprak yazdı…

Ramazan ayını geride bıraktık. Pandeminin etkisinin azılması ile birlikte iftar, hatta sahurlarda buluştuk, dertleştik, hasret giderdik. İş insanı Kemal Akar ve Serdar Urfalılar’ın her yıl geleneksel olarak düzenlediği sahur buluşmasında ortak kelime “özlemişiz” oldu. Evet özlem, hasret, dayanışma gibi kavramlar bizim yaşam biçimimiz. Hatta vefa bizim için bir semtin ötesinde anlam taşıyor. Bu sebeple sıkıntılara karşı daha dayanıklıyız. Bu yüzden gelecekten umutluyuz. Yatırımlar devam ediyor. Fabrikaların temelleri atılıyor, yeni pazarlar için iş insanları koşturuyor.

Almanya özel sayımızın lansmanında gördük ki; yurt dışında da iyiyiz. Başta Almanya olmak üzere bütün Avrupa’da Türk girişimcilerin ayak sesleri daha fazla duyuluyor.

Başarı hikayelerini paylaşıyoruz. Ne yapılacağı konusunda bilgileri saklamıyor aktarıyoruz. Almanya etkinliğimizde “Çiğköftem” markasıyla çiğ köfteyi bütün Almanya’ya sevdiren Erdoğan Güner’in şu sözleri ilginçti: “Erzurum’da Kemal
Şahin’i dinledikten sonra ‘Almanya’da ben neden başarılı olmayayım’ dedim ve geldim buralara…”

İyi ki de gelmiş… Bu arada Almanya etkinliğinde ve sonrasında iş birliği yaptığımız Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt’un vizyoner tavrını da ayrı bir yere koymak isteriz. Kemal Deniz Bozkurt, Türkiye’nin en hızlı büyüyen ilçesini, yani Esenyurt’u birçok alanda farklı bir noktaya taşımaya kararlı.

Yeni sayımızdaki kapak konuğumuz çok önemli… En köklü iş insanı örgütlerimizden TÜSİAD’ın yeni Başkanı Orhan Turan’ı Yazı İşleri Müdürümüz Hüsne Pamuk ile birlikte ağırladık…

Orhan Turan ile çok eski tanışıyoruz. KOBİ’leri ve Anadolu’yu en iyi bilen isim. TÜSİAD’ın başına gelmesiyle bu kurumda büyük bir devrim gerçekleşti diye düşünüyoruz.

Söyleşiyi okuyunca siz ne diyeceksiniz bizimle paylaşın lütfen… Bu arada Hüsne Pamuk için bu söyleşinin özel bir önemi var. Orhan Turan ile daha önce bir söyleşi yapan Hüsne Pamuk’un bu yazısı, “en iyiler arasında” yer alıyordu… Bakalım bu söyleşi o yazıyı tahtından edecek mi?

Bu vesile ile hemen belirtelim Orhan Turan’ın kapak olduğu yeni sayımızın lansmanı TÜSİAD’da yapılacak. 10 Mayıs’ta gerçekleşecek etkinliğimize hepinizi bekliyoruz.

Bu sayımızın dosya konusu “İnşaat” oldu.. Sezonun başladığı bugünlerde yeni projeler, yeni trendler en önemli isimlerin ağzından aktarıldı. Bu dosya konumuzu bütün ayrıntıları ile 26 Mayıs’ta Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan ile
birlikte analiz edeceğiz. İnşaat Platformu tarafından gerçekleştirilecek etkinliğe sektörün bütün bileşenlerini davet ediyoruz.

Yola çıktığımızdan bu yana asla taviz vermeden hayata geçirdiğimiz kadın girişimciliği ile ilgili çok başarılı isimlerle söyleşiler var. Elif Çoban (Şölen Çikolata), Sibel Gürkanlı (Ashleys), Sami Milli (Aqua Florya), Vahap Küçük (LC Waikiki),
Süleyman Orakçıoğlu (Orka Holding), İsrafil Kuralay (İTO), Kaan Altınkılıç (Kahve Dünyası), Yılmaz Soycan (Soycanlar Holding) Yasin Çörekçi (Sinoz Kozmetik) ve daha fazlası konuk oldu bu sayımıza.

Ve en önemlisi yeşil ve teknoloji asla unutmadığımız bilgiler arasında yer alıyor yeni sayımızda…

Güzel bir bahar dileklerimizle…

Önceki haberVadeli işlem ve opsiyon piyasasında açılış seansı çalışması
Sonraki haber10 şirketten 9’u uzaktan çalışıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.