Ana Sayfa Türkiye'den Gündem İhtiyaç sahiplerine 224 milyon lira ek kaynak

İhtiyaç sahiplerine 224 milyon lira ek kaynak

271
0

Ramazan ayı öncesinde ihtiyaç sahiplerine yönelik harekete geçen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına yaklaşık 224 milyon lira ek kaynak aktardı. Bakan Derya Yanık’ın duyurduğu müjdeli haberde yardımdan yararlanacak olan vatandaşlar için şartlar belli oldu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık Ramazan ayı öncesinde ihtiyaç sahiplerine yapılacak olan yardımlar ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ramazan ayında yardımlaşmaya dikkat çeken Bakan Yanık birlik ve beraberliğin bu ayda arttığını ifade ederken ihtiyaç sahibi hanelerin yanında olacaklarını aktardı.

Bakan Yanık, “Dini bayramlarımız öncesinde ihtiyaç sahibi hanelerin temel gıda gereksinimlerini karşılayabilmeleri için yardımda bulunuyoruz. Bu doğrultuda SYDV’lere yaklaşık 224 milyon lira ek kaynak aktardık” ifadelerini kullandı.

İhtiyaç sahibi hanelere sunulan sosyal yardımların nesnel, şeffaf ve hesap verilebilir biçimde gerçekleştiğini vurgulayan Yanık, “Sosyal yardımlarımızdan kimlerin yararlanacağı, hangi şartlar gerekli tüm bunlar kanunen belirli. Yardımlarımızı sunarken, hiçbir ayrım gözetmiyoruz. Sosyal güvenceli birinin bulunmadığı haneler ile sosyal güvenceli olmakla birlikte, hane içindeki kişi başına düşen gelir, asgari ücret net tutarının üçte birinden az olan haneler sosyal yardımlarımızdan faydalanabiliyor” şeklinde konuştu.

Önceki haberWorld Ecom Expo Antalya’da rekor kırdı gözünü Londra’ya dikti!
Sonraki haberÇocuklar için iş birliği yaptılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.