Ana Sayfa Gündem Koridoru İhracatın Meclisi İhlas Grubu’nu ağırladı

İhracatın Meclisi İhlas Grubu’nu ağırladı

0

Geçtiğimiz Haziran ayında Türkiye İhracatçılar Meclisi Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilen Mustafa Gültepe, 21 Ekim Cuma günü İhlas Medya Grubu’nu makamında ağırladı. Türkiye’de İş Dünyası dergisi Genel Yayın Yönetmeni Celal Toprak’ın başkanlığında gerçekleşen ziyarette, Gültepe ihracata dair güncel konularla ilgili bilgi verirken ihracatçının gözünün uzak pazarlarda olduğunun altını çizdi.

Buluşmada İhlas Medya Grubu olarak Türkiye İhracatçılar Meclisi ile iş birliklerine açık olduklarını dile getiren Celal Toprak, bu noktada olası iş birliklerine dair başlıkları TİM Başkanı Mustafa Gültepe ile paylaştı.

TİM’in geçmiş dönem başkanlarından Mehmet Büyükekşi ile başlattıkları ‘Kadın Girişimciliği Zirvesi’nden bahseden Toprak; “İhracata kadın elinin değmesini çok önemsiyoruz. Bu noktada büyük bir özveri ile düzenlediğimiz Kadın Girişimciliği Zirvesi’ne dair jüri toplantılarımızdan birini burada sizlerle beraber yapmak isteriz” dedi.  

E-ihracat bilgilendirme toplantısı yapmak gibi bir hayallerinin de olduğunu belirten Toprak, “İhracattaki başarımızı e-ihracatta gösteremiyoruz diye düşünüyoruz ve bu anlamda bir çalışma gerçekleştirmek istiyoruz” diyerek bu konudaki taleplerini de Gültepe’ye iletti.

Kadın Girişimciliği Zirvesine dair konuşan Arnica Yönetim Kurulu Başkanı Senur Akın Biçer, iseKadın Zirvesi’nde kadınlara bir pozitif ayrımcılık temamız var ancak ana temamız kadının toplumda çalışma hayatına dahil olmasıyla ilgili destek ve farkındalık çalışması yapmak. Türkiye’yi temsil etmek için gittiğimiz uluslararası kongrelerde ya da platformlarda bazı ülkeler bizi gördüğünde şaşırıyorlar. Dünyada sanayi alanında bizim ülkemizde olduğu kadar kadın sayısı yok” diyerek söz konusu zirvenin önemine dikkat çekti.

İHRACATÇININ GÖZÜNÜ UZAKLARDA

Buluşmada TİM’in çalışmalarına dair bilgi veren Mustafa Gültepe; “TİM olarak Avrupa Birliği’nde mevcut pazarları artırmak için birçok çalışma yapıyoruz. İhracatı önümüzdeki dönemlerde 200 milyar Dolar’ın üzerine taşıyabilmemiz için olmadığımız, pay almadığımız ya da yüzde 1’in altında pay aldığımız pazarlarda yer almamız gerekiyor. Bu anlamda Güney Amerika’nın tamamı bizim için potansiyel pazar durumunda. Yine Güney Kore, Japonya, Endonezya ve uzak Asya ülkeleri de potansiyel pazarlarımız arasında. Ay sonunda Hindistan ardından Güney Kore sonra da Endonezya’da ticari heyetler yapıyor olacağız” diyerek gerek ticaret heyetleri ile gerekse de fuarlarla Türkiye’yi farklı bölgelere tanıtmak istediklerini belirtti.

TİM Başkanı Mustafa Gültepe’yi ziyaret edenler isimler:

Yücel Koç – Türkiye Gazetesi Yayın Koordinatörü

İrfan Altıkardeş – İHA Genel Yayın Koordinatörü

Senur Akın Biçer – Arnica Yönetim Kurulu Başkanı

Tuba Gençay – İhlas Medya Reklam Grup Başkanı

Celal Toprak – Türkiye’de İş Dünyası Dergisi Genel Yayın Yönetmeni

Hüsne Pamuk – Türkiye’de İş Dünyası Dergisi Yazı İşleri Müdürü

Volkan Ormanlı – İhlas Medya Grubu Dijital Reklam Genel Müdürü

Merve Sibel Sili – TGRT Haber Ekonomi Editörü ve Türkiye’de İş Dünyası Yazarı

Demet Kalendergil – Türkiye’de İş Dünyası Dergisi Yazarı

Ahmet Coşkunaydın – Türkiye’de İş Dünyası Dergisi yazarı

Doğukan Kılıç – Türkiye’de İş Dünyası Dergisi Sosyal Medya Sorumlusu

Önceki haberFazla Gıda’nın “STK İş Birliği” ödüle layık görüldü
Sonraki haberVahit Kirişçi, Feed the Future ödül töreninde konuştu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.