Ana Sayfa Türkiye'den Gündem İhracatın güçlü kadınları ödüllendirildi

İhracatın güçlü kadınları ödüllendirildi

0

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), İhracatın Güçlü Kadınları Ödül Töreni düzenledi. 28 farklı sektörde ihracat şampiyonu kadınlara ödülleri Emine Erdoğan tarafından takdim edildi.

Türkiye’de kadın ihracatçı sayısının artması ve kadınların iş dünyasında daha etkin olması amacıyla birçok projeyi hayata geçiren Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından ilk kez düzenlenen ‘İhracatın Güçlü Kadınları’ ödül töreni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılımıyla İstanbul’da bir otelde gerçekleştirildi. Törende başarılı kadın ihracatçılar ve ihracat şampiyonu şirketlere ödülleri takdim edildi.

“TİM KADINLARIN BAŞARILARINA IŞIK TUTUYOR”

Törende en çok ihracat yapan 15 kadına ödüllerini veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, “Kadınların büyüyen ülke ekonomimize güçlü katkısına şahit olmak büyük bir gururun kaynağı. Dünyaya açılan marka ve hizmetlerin üreticisi haline gelen kadınlarımız bayrağımızı her yerde dalgalandırıyor. Ülke potansiyelinin en iyi temsilini gerçekleştiriyorlar. Tüm ödül sahiplerini tebrik ediyorum. Bu ödüllerin Türk kadının özüne ve yapabileceklerine ayna tuttuğuna inanıyor tüm kadınlara ilham olmasını diliyorum. Türkiye İhracatçılar Meclisi’ne kadınların başarılarına ışık tuttukları için şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE’Yİ İLK 10 EKONOMİ ARASINA SOKMANIN ANAHTARI KADINLARIN ELİNDE”

Ödül töreninin açılış konuşmasını yapan TİM Başkanı İsmail Gülle, “Kadınlarımız, geçmişte olduğu gibi bugün de ülkemizin birlik ve beraberliğinin, milli egemenliğinin, parlak geleceğinin lokomotif gücü ve teminatı olarak, üretim ve ihracatta çok önemli başarılara imza atıyor. Türkiye’yi daha güçlü ve müreffeh yarınlara taşımanın, Türkiye’yi “Dış Ticaret Fazlası Veren” bir ekonomiye ulaştırmanın, Türkiye’yi ilk 10 ekonomi arasına sokmanın altın anahtarı kadınlarımızın elindedir. Türkiye İhracatçılar Meclisi olarak, kadın girişimcilerimizi desteklemekten gurur duyuyoruz. Çünkü inanıyoruz ki ihracatla yükselen Türkiye’nin mimarı kadınlarımız olacaktır” ifadelerini kullandı.

Gülle, “Ülkemiz kadınının özellikle son 20 yılda, meclisteki temsiliyet oranının yüzde 4,5’ten yüzde 17,4’e yükselmesinin, kadınların ekonomik, kültürel ve sosyal olarak güçlendirilmesine yönelik atılan reformist adımların ayrıca kadınların iş dünyasındaki etkinliğinin sağladığı enerji ve motivasyonun Türkiye’yi dünya ekonomisinde ve siyasetinde öncelikli kılan sürecin en önemli sacayaklarından birini oluşturuyor. Kadınlarımızın eğitimli, meslek sahibi, güçlü ve bilinçli olduğu bir Türkiye, hedeflerine bir adım daha yaklaşmış bir Türkiye’dir. Bu nedenle, kadınlarımızın iş hayatında üstlendikleri öncü rol, Türkiye’nin ‘sürdürülebilir’ kalkınma mücadelesinin de vazgeçilmez unsuru konumundadır” şeklinde konuştu.

Önceki haberKüresel gıda fiyatları rekor seviyeye ulaştı
Sonraki haberKadınlar sizi davet ediyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.