Ana Sayfa Türkiye'den Gündem IATA’nın ilk Türk Başkanı; Mehmet Nane

IATA’nın ilk Türk Başkanı; Mehmet Nane

0

Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet T. Nane, Haziran 2022 itibarıyla göreve başlamak üzere IATA’nın Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.

Türkiye’de İş Dünyası dergisine verdiği röportajda IATA’nın ilk Türk Başkanı olmasını değerlendiren Mehmet T. Nane şunları söyledi:

Türk sivil havacılık sektörü 2003’ten bu yana hızlı bir şekilde gelişti ve modernleşti. Türkiye, her geçen gün gelişmeye ve büyümeye devam eden sivil havacılık sektörüyle, dünyada parlayan bir yıldız konumunda. Elbette pandemi tüm sektörler gibi bizim sektörümüzü de etkiledi. Biz de Türk sivil havacılığının bütün paydaşları olarak, sektörümüzün pandemi öncesindeki günlere dönmesi için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. IATA Başkanlığı’na gelince, böyle önemli bir göreve layık görülmüş olmaktan büyük bir gurur duyuyorum. Çünkü bu, aynı zamanda Türk havacılığının geldiği noktanın da önemli bir göstergesi… Kendi kritik rolünün yanı sıra birçok sektörün de destekleyicisi konumunda olan havacılık sektörü, tarihinin en zorlu dönemlerinden birini yaşıyor. IATA olarak bize düşen en büyük görev; dünya ekonomileri için itici bir güç olan sektörümüzün pandemi öncesi döneme en kısa sürede dönebilmesi ve sürdürülebilir gelişiminin devam etmesi için çalışmak.”

Önceki haberFahrettin Koca’dan ‘Tıp Bayramı’ mesajı
Sonraki haberAli Y. Koç: “Türkiye’nin otomotiv endüstrisinde rekabet gücünü artırmayı hedefliyoruz”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.