Yazarlar

Her kentin bir Davut Doğan’ı olmalı

Yazı İşleri Müdürümüz Hüsne Pamuk’un dünya güzeli bir kedisi var... O yüzden biz sabahları işe başlarken kedi sohbeti mutlaka gündemde yer alıyor. Hüsne Pamuk bu ilgiyi dergiye de yansıttı ve bu sayıda pet sektörünü işliyoruz. Bir de bu sektörün fuarı var… Türkiye’de İş Dünyası olarak biz de orada etkinlik yapacağız ve bu sayımızın lansmanını 13 Ekim akşamı Petzoo Eurasia Awards Ödül Töreniyle bir arada gerçekleştireceğiz. Davut Doğan söyleşisinde; bir başarı öyküsünü de, bir iş insanının bir kente ne gibi katkılar yaptığını da okuyacaksınız.

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası03.10.2023
Her kentin bir Davut Doğan’ı olmalı

Yazı İşleri Müdürümüz Hüsne Pamuk’un dünya tatlısı bir kedisi var... O yüzden biz her sabah işe başlarken kedi sohbeti mutlaka gündemimizde yer alıyor. Hüsne Pamuk bu ilgiyi dergiye de yansıttı ve bu sayıda pet sektörünü işliyoruz. Bir de bu sektörün fuarı var… Türkiye’de İş Dünyası olarak biz de orada etkinlik yapacağız ve bu sayımızın lansmanını 13 Ekim akşamı Petzoo Eurasia Awards Ödül Töreniyle bir arada gerçekleştireceğiz.

Bu yüzden dergide Hüsne’nin mutluluğunun izlerini bulacaksınız. O zaman kapakta da Davut Doğan olsun kararını aldık. Çünkü özellikle Doğtaş hayvanlar için çok şey yapmıştı. Ayrıntıları Davut Doğan söyleşisinde bulabilirsiniz.

Davut Doğan söyleşisinde; bir başarı öyküsünü de, bir iş insanın bir kente ne gibi katkılar yaptığını da okuyacaksınız.

Türkiye’de işsizliğin olmadığı bölgelerden biri Biga... Yani Davut Doğan’ın memleketi... Anne ve babasının “Yardım isteyeni geri çevirmeyin” mesajına sadık kalan Davut Doğan ve kardeşleri Biga’da her yıl anne ve babasını anmak için yapılan etkinlikte iki çadır kurduruyor. Birinde aş, birinde iş için başvurular alınıyor. Ve neredeyse alınan başvuruların tamamına geri dönülüyor. Bu yüzden Doğan ailesi Biga için, Biga da onlar için çok şey ifade ediyor.

Bir de Afrika’daki mobilya markasının adının da BİGA olmasına ne dersiniz... Aslında o Biga bizim Biga ile ilgili değil. Big yani büyük... Afrika’nın A’sı bir araya geliyor ve BİGA oluyor. Ne ilginç tesadüf değil mi? Başka ilginç bölümler de bulacaksanız Davut Doğan söyleşisinde...

Bu sayıda başka neler mi var. Çok şey.... Mesela Mahkeme Sohbetleri’nin markalaştığı, hatta taklit edildiğini gururlanarak belirtelim.

Bu sayıda Demet Kalendergil Gaziantep Ticaret Borsası Başkanı ile coğrafi işaretleri konuştu. İlginç bir yazı... Otomobil sektörünün kadın yıldızlarından Ahu Turan ile çok güzel bir söyleşi yapıldı otomobil almayı düşününler için yol gösterici bir söyleşi oldu.

Kazım Taycı’dan Ali Göymen’e Nuray Erdoğan’dan Tamer Aktaş’a ve Enes Örer’e gıdanın önde gelen isimlerinden görüş alarak, “Türkiye dünyanın gıda fabrikası olacak” başlığı ile sunulan Elif Attepe haberinde sektörün fotoğrafı çekildi.

Ve son olarak Berra Doğaner’den muhteşem bir OVP (Orta Vadeli Plan) analizini kaçırmayın mutlaka okuyun diyorum. Sevgiler…

Gündem Koridoru
Yorum Yaz