Ana Sayfa Şirket Haberleri Hazır giyim ve ayakkabı üreticileri 54 Afrika ülkesi ile buluşuyor

Hazır giyim ve ayakkabı üreticileri 54 Afrika ülkesi ile buluşuyor

0

CNR Holding, tüm dünyanın hedef pazarı olan Afrika kıtasına, hazır giyim ve ayakkabı fuarları ile ihracat seferberliği başlattı. Mısır, Nijerya, Etiyopya, Libya, Gana, Ruanda, Güney Afrika ve Somali’den CNR’ın Gateway to Afrika fuarına online bilet alan alıcıların sayısı 11 bini aştı. 

Ruanda Kalkınma Bakanlığı ile Ticaret ve Sanayi Bakanlığı’nın tam destek verdiği CNR Holding’in Afrika’daki hazır giyim ve ayakkabı fuarı, 18-20 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek. Mısır, Nijerya, Etiyopya, Libya, Gana, Ruanda, Güney Afrika ve Somali başta olmak üzere 54 Afrika ülkesinden yoğun ilgi gören Gateway to Afrika – Hazır Giyim Ayakkabı ve Deri Fuarı, Ruanda’nın başkenti Kigali’de hayata geçirilecek.

AFRİKA’YA İHRACAT RUANDA’DAN GEÇİYOR

Gateway to Afrika Fuarı’nın, Türkiye’nin en önemli hazır giyim ve ayakkabı markalarının yoğun ilgisi ile karşılandığını söyleyen CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem; “Afrika ile hazır giyim ve ayakkabı ticaretinin Ruanda’dan geçtiğini keşfeden firmalar, kıtanın genç nüfusuna da bu fuarla ulaşmak istiyor” dedi. Erem; “Türk markaları, geleceğin pazarı olarak gördüğü Afrika’yı ticarette sağladığı eşsiz kolaylık ve fırsatlar açısından da tercih ediyor. Afrika’nın İsviçre’si olarak anılan Ruanda Cumhuriyeti, Afrika kıtasında ticaret yapmanın en güvenli ve kolay olduğu ülke konumunda yer alıyor” dedi.

CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem

“AFRİKA ÜLKELERİNİN TİCARET ROTASI TÜRKİYE’YE DÖNDÜ”

Afrika kıtasına, hazır giyim ve ayakkabı fuarları ile ihracat seferberliği başlattıklarını dile getiren Ceyda Erem, “2021 yılı itibariyle %3,7 pay ile dünyanın 6’ncı büyük hazır giyim ihracatçısı konumunda yer alan Türk hazır giyim sektörünün Afrika Pazar payı oldukça düşük bir seviyede bunuluyor. Ayakkabı üreticileri ise Avrupa, Orta Doğu, Bağımsız Devletler Topluluğuna ihracat gerçekleştiriyor. Afrika kıtasında sadece Libya’ya ayakkabı ihracatımız var.

Afrika’ya en çok ihracat gerçekleştiren Çin’in üretim kalitesi, ürün çeşitliliği ve nakliye alanlarında yaşattığı olumsuzluklar, kıta ile olan ticaret bağını kopma noktasına getirdi. Hazır giyim ve ayakkabı alanında Çin’e alternatif arayan Afrika ülkelerinin ticaret rotası ise Türkiye’ye döndü. Türk firmaların oluşturduğu güven ortamı, tüm kıtanın ticaret kapılarının Türk üreticiler için sonuna kadar açılmasını sağladı” şeklinde konuştu.

“YENİ İHRACAT KANALLARI OLUŞTURACAĞIZ”

CNR’ın yurt içi fuarlarına da aralıksız bir şekilde devem ettiğini vurgulayan Erem,  hayata geçirilen Gateway to Afrika fuarı ile kıtanın hazır giyim ve ayakkabı tedarik zincirini yeniden kuracağını vurguladı. Erem; “18 Ağustos’ta, Kigali’de düzenleyeceğimiz fuar için başta Mısır, Nijerya, Etiyopya, Libya, Gana, Ruanda, Güney Afrika ve Somali olmak üzere 54 Afrika ülkesinden yoğun ilgi var. Fuarın pazarlama ve tanıtım çalışmalarını da çok iyi yaptık. Tüm kıtadan online bilet alan ziyaretçi sayısı 11 bini aştı. Eminim ki ticaret ilişkilerimizi çok iyi seviyelere çıkaramadığımız Afrika kıtasında, Gateway to Afrika fuarlarımız ile yeni ihracat kanalları oluşturacağız” şeklinde konuştu.

Önceki haberMOYSAD sektörel fuarlara başlayacak
Sonraki haberDünyanın ilk lazer haberleşme terminalini geliştirdi 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.