Ana Sayfa Dünyadan Gündem Hannover Messe Fuarı için geri sayım başladı

Hannover Messe Fuarı için geri sayım başladı

0

Hannover Messe, endüstriyel teknoloji alanında dünyanın önde gelen ticaret fuarı. Ana teması ‘’Endüstriyel Dönüşüm’’ olan fuarda, 7 ürün grubu sergilenecek. 17-21 Nisan 2023 tarihleri arasında Almanya’nın Hannover şehrinde gerçekleşecek olan fuarda Endonezya, 2023 yılı için partner ülke olacak.

Hannover Fairs Turkey Fuarcılık A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Belkıs Ertaşkın, HANNOVER MESSE Ticaret Fuarı ve Ürün Yönetimi Global Direktörü Hubertus von Monschaw, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Üyesi Salih Sami Atılgan’ın katılımıyla fuarın 76 yıllık yolculuğunun yanı sıra 2023 yılına ilişkin detaylar paylaşıldı.

HANNOVER MESSE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİKTEN YANA

Hannover Messe Nisan 2023 tarihinde planladığı ‘Endüstriyel Dönüşüm-Fark Yaratan Teknoloji’ teması ile Otomasyon ve Akışkan Sistemleri, Dijital Ekosistemler, Enerji Çözümleri, Mühendislik Çözümleri, Geleceğin Merkezi, Basınçlı Hava ve Vakum, Global Pazarlar ve İş Dünyası olmak üzere yedi ürün gurubu sergilenecek.

Sektördeki başlıca eğilimlerin arasında; Endüstri 4.0, dekarbonizasyon, yapay zeka ve makine öğrenimi, enerji yönetimi ve hidrojen, yakıt hücreleri yer alıyor.

HANNOVER MESSE Ticaret Fuarı ve Ürün Yönetimi Global Direktörü Hubertus von Monschaw

ENDÜSTRİ KRİZLE KARŞI KARŞIYA

Hannover Messe Ticaret Fuarı ve Ürün Yönetimi Global Direktörü von Monschaw yaptığı açıklamada;
‘’Hannover Messe teması sanayi devrimi dönüşümü ve endüstriyel dönüşüm gibi alanlarda birkaç yıldır ön planda. Endüstrinin kendisi son zamanlarda yaşadığı bazı sebeplerden ötürü krizle karşı karşıya. Bu sebeplerden bazıları, pandeminin başlaması ve ardından dünyada gerçekleşen savaş, artan enflasyon, ürün tedarik etmede zorluklar ve küresel ısınma toplumu etkiliyor. Endüstrideki problemleri aşmak için HANNOVER MESSE var’’ diye ifade etti.

PARTNER ÜLKEMİZ ENDONEZYA OLDU

Von Monschaw, ‘’Endonezya bizim yakın dostumuz ve partnerimiz. Endonezya ile fiziksel olarak toplantı gerçekleştiremedik pandemiden dolayı fakat online platformlarda beraberliğimizi sürdürdük. Endonezya ile jeolojik konumu ve pazarın geniş olması sebebiyle partnerliğimiz devam ediyor. 700 Milyon nüfusun olması önemli bir detay’’ dedi.

Türkiye ile partnerlik hakkında da bilgi veren von Monschaw, ‘’Türkiye ile partner olmayı dört gözle beklerim. Ama bu karar yalnız bizler tarafından sağlanmıyor. Bu konu hakkında hazırlıklar yapılması gerekiyor yanı sıra ekonomik alışveriş, siyasi alışveriş olursa partner olabiliriz. Çok güzel bir fırsat olur. Gelecekte Türkiye’nin partnerimiz olmasını isterim’’ dedi.

80’İN ÜZERİNDE TÜRK FİRMASI FUARA KATILIM SAĞLAYACAK

Türkiye sanayisinin giderek büyüdüğüne ve Hannover Messe’nin bu konuda büyük katkıları olduğuna değinen İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Üyesi Salih Sami Atılgan, “Dış pazarlar ve uluslararası ilişkiler deyince akla ilk önce fuarlar geliyor. Bu bağlamda İTO olarak milli katılım organizasyonlarına da büyük önem atfediyoruz’’ dedi.

Önceki haberÜretime gönül verenler ödüllendirildi
Sonraki haberParam, 2022 yıl sonu bilançosunu ve 2023 hedeflerini açıkladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.