Ana Sayfa Şirket Haberleri Global Gıda Firması Kerry, 50 Yaşında

Global Gıda Firması Kerry, 50 Yaşında

0

36 ülkede 152 üretim tesisi ve 22 binden fazla çalışanı olan Kerry Group, Elite World Sapanca Otelindeki etkinlikte, “Genişleyen Ufuklar” teması ile 50. Yılını kutladı.

Kerry Group ’un tercih edilen gıda markaları, yiyecek-içecek üreticileri ve iş ortakları da hazır bulundu. Etkinlikte ev sahipliğini Kerry Group APMEA CEO’su ve Başkan Yardımcısı John Cahalane ve kısa bir röportaj yapabildiğim Kerry Türkiye, Orta Doğu ve Pakistan Genel Müdürü İnanç Işık yaptı. Otelde, Türkiye çalışanlarının yanı sıra üst düzey liderlerin de katıldığı toplantılarda Kerry’nin sürdürülebilir gelecek stratejisi, 2022 performansı, küresel yiyecek-içecek sektörünün geleceği ve müşteri beklentilerindeki değişim konuları konuşuldu.

“2022 YILINA GÜÇLÜ BİR BAŞLANGIÇ YAPTIK”

Kerry Group Orta Doğu, Türkiye ve Pakistan Genel Müdürü İnanç Işık yaptığı açılış konuşmasında, “Bu yıl gıda bileşenleri ve ev dışı tüketim kanallarında ciddi bir artış deneyimledik. Ev dışı tüketim sektörü, önceki yılı zorlu geçirirken, 2022’de bu durumdan çok güçlü bir geri dönüşle çıktı. Biz de 2022 yılına güçlü bir başlangıç yaptık. Bu talebi karşılamak için Tuzla’daki fabrikamızda üçüncü hattımızı işletmeye aldık. Gıda üreticisi müşterilerimizin ihracat satışlarındaki artış sayesinde, bizler de gıda bileşenleri kanalında önemli bir büyüme kaydettik. Özetle COVID sonrası sınırlamaların kaldırılması ve ihracat pazarlarında artan taleple birlikte güçlü bir dinamizm söz konusu” diyerek gelecek öngörülerinin olumlu olduğunu dile getirdi.

“HER GÜN BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ”

Ayrıca Işık, Kerry’nin geniş ürün yelpazesi ile son 50 yıldır gıda sektörünün lider lezzet ve beslenme çözümleri tedarikçisi olduklarını belirterek, “Elimizdeki teknolojilerle, unlu mamuller, süt ürünleri, şekerleme, içecek, et ve ev dışı tüketim sektörlerinde her gün büyümeye devam ediyoruz. Türkiye’de faaliyet gösterdiğimiz 2006 yılından bu yana paydaşlarımızla fikir birliği içerisinde sektörümüzü geliştirmekten dolayı mutluyuz” dedi.

YEREL LEZZETLER KONUSUNDA İNOVATİF ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR.

Sözlerinin devamında, 2015 yılında, Türkiye’de hem AR-GE çalışmaları hem de üretim tesisi olan Krater markasını satın alarak yatırımlarına devam ettiklerini belirten Işık, “Kerry, aynı zamanda lokal lezzetleri tüketicilere sunmak ve sağlıklı yaşam için tüketicilerin taleplerini karşılamak üzere inovasyon çalışmalarını sürekli artırmaktadır. Türkiye’de yaptığımız AR-GE çalışmalarıyla, lokal tatlara ve tüketicinin yenilik beklentisine uygun olarak geliştirdiğimiz dondurma grubumuzun Kerry’nin global operasyonunda bir benzeri yok. Kendi AR-GE çalışmalarımızla inovasyonu devam ettirerek markalarımızı büyütmek her zaman hedefimiz” diyerek Türkiye’de yürütülen AR-GE çalışmalarında dondurma grubunun bu konudaki en iyi örnek olduğunu belirtti.   

DEĞİŞEN DÜNYAYA UYGUN ÇEVRE DOSTU BİR ÜRÜN YELPAZESİ

Etkinlikte, Kerry APMEA Grup Başkanı John Cahalane, Kerry’nin bugününü ve gelecek vizyonunu anlatan bir konuşma gerçekleştirdi. Kerry’nin 50 yıllık başarısının özverili bir çalışmaya dayandığını belirten Cahalane, gelişen teknolojiyle yarım asırlık süre içerisinde devamlı bir dönüşüm içerisinde olduklarını ifade etti. Sürdürülebilirliğe de büyük önem verdiklerini vurgulayan John Cahalane, değişen dünyaya uygun çevre dostu ürün yelpazesi konusunda da daha aktif rol alacaklarını belirtti. Gıda güvenliği, temiz etiket, pozitif ve dengeli beslenme, pro-aktif beslenme, kişiye özel beslenme için tüketicilerin çözümler beklediğini belirten Cahalane, dünyada bir milyar tüketiciye dengeli ve pozitif bir beslenme sağladıklarını ve hedeflerinin 2030 yılında bunu iki milyar kişiye çıkarmak olduğunu ifade etti.

Kerry Group

Kerry Group, 50 yıldır gıda teknolojilerine yatırım yaparak tüketicilerinin değişen beklentilerine yanıt veren bir firma. 36 ülkede 152 üretim tesisi ve 22.000’den fazla çalışanı var. Türkiye’de bazı markaları da satın alarak kendi üretim tesislerinin yanı sıra ARGE çalışmalarını da yürütüyor. COVID-19’un yol açtığı “tersine globalizasyon” sonucunda lokal üreticilerin ürünleri ile yerel ve geleneksel lezzetlerin ön plana çıkıyor olmasından dolayı Kerry Group, Türkiye operasyonu içerisinde Türk tüketicisinin beklentilerini de göz önüne alarak yerel tatlar ile ARGE çalışmalarını gerçekleştirmeye önem veriyor.

Kerry Group, 4 büyüme temelinde hareket ediyor.  

  1. Bitki bazlı protein alternatifleri,
  2. Gıda koruma ve saklama,
  3. Otantik lezzet,
  4. Proaktif sağlık,

SÜRDÜRÜLEBİLİR SAĞLIKLI GIDA

Kerry, sürdürülebilir gıda çalışmalarında, etik tedarik süreçleri ve sağlıklı gıda üretimine dikkat ediyor.  Kerry, 50. Yıl teması olan “Genişleyen Ufuklar” konusunu belirlemesiyle de Sürdürülebilir tüketim temasını dikkate aldığını, hem sürdürülebilir hem de karbon ayak izini azaltan iklim farkındalığı uygulamalarını amaçladığını anlatıyor. Bu kapsamda ürün ambalajlamada atık plastikleri azaltan Kerry, bitkisel kaynaktan elde ettiği süt ve et alternatifleri ile gıda israfına karşı olan çalışmalarını da sürdürmeye çalışıyor. Kerry, müşteriler için yeni bir yeme deneyimi sunmak adına özellikle kahve, unlu mamuller ve dondurma alanlarında kendine has lezzetleri destekliyor. Son zamanlarda sağlıklı beslenmenin, diyabet ve obezite gibi kronik hastalıkların engellenmesinde büyük önem taşıdığı anlaşılıyor. Bu çerçevede Kerry, zihin sağlığını olumlu anlamda destekleyen ve bağışıklık sistemini güçlendiren ve lezzetten ödün vermeden şeker alımını azaltan bitki bazlı ürünler için de yatırımlar yapıyor.  

Önceki haberAfrikalı alıcılar hazır giyim sektörünü bekliyor
Sonraki haberDedeman zincirine Kartepe de eklendi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.