Ana Sayfa Finans Dünyası Getir şimdi de gayrimenkul sektörüne giriyor

Getir şimdi de gayrimenkul sektörüne giriyor

0

Online sipariş konusunda Türkiye’nin önemli markası haline gelen Getir’den gayrimenkul hamlesi geliyor. Markanın Doğuş Center Etiler’deki 47 adet bağımsız bölümü satın almak için Doğuş GYO ile görüşme gerçekleştirdiği duyuruldu.

Doğuş Center Etiler’deki 47 adet bağımsız bölümün online sipariş uygulaması Getir’e satışı için görüşmelere başlandığı Doğuş GYO, tarafından duyuruldu. Türkiye’nin unicornlarından biri olan Getir, halihazırda Doğuş Center Etiler’de kiracı olarak bulunuyor.

Getir geçen hafta yine Doğuş Holding’in iştirakı olan n11’e stratejik yatırım yapacağını açıklamıştı. Getir’in kurucusu Nazım Salur, “Getir n11.com’a stratejik yatırım yapacak. Öngörüşmeler tamam. Sözü kestik darısı nikaha.” ifadelerini kullanmıştı.

DOĞUŞ CENTER BİNASI

YATIRIMLARINI ÇEŞİTLENDİRMEYE DEVAM EDİYOR

Son yatırım turunda 555 milyon dolar yatırım alarak değerlemesini 7,5 milyar dolara yükselten online sipariş uygulaması Getir, farklı alanlardaki yatırımlarını sürdürüyor.

Geçtiğimiz haftalarda Getir’in araç kiralama platformu Moov’un yüzde 75 hissesini satın almak için Çelik Motor ile anlaştığı açıklanmıştı.

Getir, bu yıl yurtdışında da yatırım atağına kalkmış ve Avrupa’da 7 ülkede faaliyete geçmişti. Şirket, Güney Avrupa pazarında faaliyet gösteren Blok uygulamasını satın almıştı.

Şirket, ayrıca Galatasaray ile Tottenham Hotspur’a sponsor olmuştu.

Önceki haberMigros perakende tarihinde ilke imza attı
Sonraki haberJLL yeni normalin gayrimenkule etkisini açıkladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.