Ana Sayfa Etiketler Yatırım

Etiket: yatırım

“En Önemli Finansal Tedbir Sigorta”

Kahramanmaraş Pazarcık merkezli olarak meydana gelen ve 11 ilimizi etkileyen şiddetli deprem felaketi tüm Türkiye’yi yasa boğdu. Deprem ve diğer afetlerde başlıca önceliğin can güvenliği olduğunu belirten Doğa Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Kırmızı, “Ülkemizi sarsan büyük deprem felaketinin, kaybettiğimiz canlarımızın derin üzüntüsü içindeyiz, yaşadığımız acının tarifi yok. Deprem, sel, yangın ve diğer afetlerde başlıca önceliğimiz her zaman can güvenliği” dedi.

Togg T10X ön siparişinde rekor talep

TOGG tarafından yapılan açıklamada ön siparişlerin başladığı belirtildi. TOGG, 27 Mart’a kadar http://togg.com.tr’ye girerek veya Trumore'u indirerek, T10X modelinin ön siparişi için talep sürecinin başladığını açıkladı. Açıklama ayrıca ön Sipariş oluşturma zamanının çekiliş sıralamasına bir etkisi olmayacağı duyuruldu.

Suwen yeni yılda yurtiçi ve yurtdışında hedeflerine doğru ilerliyor

Türkiye’nin kadın iç giyim perakende markası Suwen, 2023 yılını net satışlarında %91 - %113 arasında büyüme ve Türkiye ve yurtdışında 30’un üzerinde yeni mağaza açarak tamamlamayı hedefliyor. Suwen 2023 yılı hedeflerini açıkladı. Suwen Türkiye ve Romanya'nın yanı sıra münhasır bayilik sözleşmesi imzaladığı ülkelerde de yeni mağazalar açmayı planlıyor.

Avrupa’da en çok şubesi bulunan Türk markası

Türkiye’nin ilk konsept çiğköfte dükkanına sahip olan Çiğköftem, bugün dünyanın dokuz ülkesinde 400'ü aşkın şubesi ile faaliyet gösteren zincir bir marka haline dönüştü. Trendlere göre şekil alabilmenin başarıda en önemli etkenlerden biri olduğunu söyleyen Çiğköftem Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Güner, “Biz fine fast food olarak tanımlayabileceğimiz, hızlı ama sağlıklı yemek kategorisindeyiz. Avrupa’da sağlıklı beslenme bilinci çok daha yüksek olduğu için bu markamız açısından çok büyük bir fırsat” diyor.

Tekstil dünyasında makine parkuruna 40 milyon liralık yatırım

ARTA Tekstil yerli üretim için makinelerine yatırımı artırıyor. Yakın zamanda gerçekleştirdiği 650 bin dolarlık yatırımla 3. rotasyon baskı hattını devreye almayı planlayan ARTA Tekstil, makine parkurunu büyütmeye, güçlendirmeye ve hizmet kalitesini artırmayı amaçlıyor. Dünyanın önde gelen hazır giyim üreticilerine kumaşlar sunarak Türkiye’nin ihracat rakamlarına katkı sağlayan ARTA Tekstil; halihazırda 40 milyon dolarlık makine parkuruyla boyalı, baskılı ve kaplamalı dokuma kumaşta ayda 4 milyon metre, örme kumaşta da 900 ton üretimiyle müşterilerine yüksek kalite ve hızda hizmet sunuyor.

İMSAD: İnşaat malzemeleri ihracatı Ocakta 2,24 milyar dolar oldu

Türkiye İMSAD tarafından hazırlanan İnşaat Malzemeleri Sanayi Dış Ticaret Endeksi Ocak ayı sonuçlarına göre, yeni yılın ilk ayında ihracatta gerileme yaşandı. Ocak 2023'te 2,24 milyar dolar seviyesinde gerçekleşen ihracat, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 6,3 düşüş gösterdi. Rapora göre ihracat miktar olarak yeni yılın ilk ayında 3,56 milyon ton seviyesinde gerçekleşirken, ortalama birim fiyatı açısından ise 0,63 dolar/kg ile bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 13,5'lik bir artış sergiledi.

İSO Türkiye İhracat İklimi Endeksi şubatta 51,7’ye yükseldi

Türkiye imalat sektörünün ana ihracat pazarlarındaki faaliyet koşullarını ölçen İstanbul Sanayi Odası (İSO) Türkiye İmalat Sektörü İhracat İklimi Endeksi şubatta 51,7’ye yükselerek eşik değer 50,0’ın üzerine çıktı ve ihracat talep koşullarında Haziran 2022’den bu yana aylık bazda ilk iyileşmeye işaret etti.

Fed Başkanı Powell: Faizde zirve beklenenden yüksek olabilir

Fed, Başkanı Powell, faizde zirve seviyenin beklenenden yüksek olabileceğini belirtirken; "Gerekirse faiz artışlarının hızını yükseltmeye hazırız" şeklinde değerlendirdi.

Bulutistan Organizasyonel Yapısını Güçlendiriyor

Bulut bilişim sistemleri sektörünün lider markası Bulutistan, yeni dönem hedefleri kapsamında organizasyonel yapısını güçlendiriyor. Bulutistan Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Gençtürk, Bulutistan Türkiye Genel Müdürü görevine getirildi. Bu değişiklikle Gençtürk yurt içi operasyonlarına, şirketin halihazırdaki CEO’su Begim Başlıgil de yurt dışı operasyonlarına odaklanacak.

Elektrikli otomobil devi Türkiye’ye geliyor!

Dünyanın önde gelen elektrikli araç ve batarya üreticilerinden Build Your Dreams (BYD) ve ALJ Türkiye, BYD’nin elektrikli binek ve ticari modellerinin Türkiye distribütörlüğü için niyet mektubu imzaladı.