Ana Sayfa Etiketler Türkiye

Etiket: türkiye

Ev, araba alacaklara faizsiz finansman desteği

Yarım asırlık tecrübesiyle Türkiye’nin öncü markası Sinpaş, hızlı bir ivme ile büyüyen araç ve konut talebine karşılık, her gelir grubundan müşterilerine faizsiz finansman desteği sunacağı “Sinpaş Yapı Tasarruf Sandığı” ile tasarrufta da güvenilir adres oluyor.

“Çürük elmaları ayıklayacağız”

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, hem gıda fiyatları hem de emlaktaki fahiş artışlarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Bolat, fahiş fiyat uygulaması ve haksız ticaret uygulamalarına karşı Bakanlık olarak gereğini yaptıklarını dikkat çekerek “Sektördeki çürük elmaları ayıklama gayreti içindeyiz.” açıklamasında bulundu.

Doğadan kopmadan şehirde yaşamak mümkün

Ülkemizin deprem kuşağında yer alması, yatay mimari anlayışı ve sağlam mühendislik çözümleriyle üretilen projelere ilgiyi artırdı. Bu ihtiyaca cevaben, Ege Yapı ve Mona Yapı ortaklığıyla Ormanyaka projesi gerçekleştiriliyor. 4 milyar lira yatırım değeri ile hayata geçirilen Ormanyaka’da hem sosyal çevre hem de deprem bakımından güvenli 150 daire ve 16 ticari ünite için ön satışlar başladı. ‘OrmanYaka’ projesi doğanın içinde, 3-4 katlı bloklarda, doğal malzemelerin kullanıldığı, sunduğu geniş bahçe ve teras alanlarıyla müstakil bir yaşamı doğadan kopmadan şehirde yaşamayı vadediyor.

Haydin Lezzete

Günümüzde sayıları gittikçe azalmakta olan ve tamamen klasik bir Türk mutfağı konseptinde hizmet veren Haydin İstanbul’da Anadolu’nun birçok leziz yöresel yemeğini ve hatta nefis çorbalarını bulabilmek mümkün.

Sigortacılıkta yeni dönem başlıyor

Bor Holding bünyesinde faaliyet gösteren, köklü geçmişiyle dünyanın sayılı sigorta şirketleri arasında yer alan Magdeburger Sigorta’nın yeni Genel Müdürü, sigortacılık sektöründe otuz üç yılı aşkın tecrübesiyle Ceyhan Hancıoğlu oldu.

Merkez Bankası faiz kararı açıklandı

Merkez Bankası eylül ayı faiz kararını açıkladı. Hafize Gaye Erkan başkanlığında toplanan TCMB Para Politikası Kurulu politika faizini yüzde 25'ten yüzde 30'a yükseltti.

Yeni nesil taşımacılıkla zaman ve maliyetten tasarruf

Son yıllarda teknolojinin gelişimiyle lojistik sektörü de değişim ve dönüşüm furyasına ayak uydurmaya başladı. Bu değişime ayak uydurabilenler ön plana çıkarken, uymayanlar ise geri planda kaldı. Hubtic ise sektördeki dijitalleşme adımlarına kendi yorumunu katarak büyük bir ivme yakaladı. Sundukları tüm çözümlerde operasyonel zorlukların ve yüksek maliyetlerin önüne geçebilmeyi amaçladıklarını söyleyen Hubtic CEO’su Abdullah Cansu, aynı zamanda sektörün geleceğini belirleyecek üç temel unsurun dijitalleşme, maliyet yönetimi ve sürdürülebilirlik olduğunun altını çizdi.

Bulanıklı çiftçilere müjde ekipman desteği

Muş’un Bulanıklı çiftçilere Bulanık Yerel Eylem Grubu Derneği tarafından süt güğümü, süt sağım makinası ve süt taşıma el arabası düzenlenen törenle dağıtıldı.

Togg’un hızına üretim de dahil oldu

Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu (Togg) vites büyüttü. Kuruluşundan bu yana tek vardiya olarak üretim yapan Gemlik’teki fabrikada üretim çift vardiya olarak yapılmaya başlandı. Seri üretime geçilmesiyle birlikte günlük 160 araç olan üretim sayısının da Ekim ayı ile birlikte 280 araç olarak gerçekleşmesi hedefleniyor.

Mansur Yavaş’tan 65 yaş üstü ücretsiz toplu ulaşım açıklaması

Döviz kurundaki yükselişin akaryakıt fiyatlarına yansımasıyla maliyetlerini karşılayamayan bazı özel halk otobüsü sahipleri, ücretsiz yolcu taşımayacaklarını duyurmuştu. Bu kararı alan özel halk otobüsleri sahiplerine, ABB Başkanı Mansur Yavaş'tan çok net bir uyarı geldi.