Ana Sayfa Etiketler Teknoloji

Etiket: teknoloji

Damat Tween yeni konseptiyle Vadistanbul’da

Orka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu: “Vadistanbul Damat Tween mağazamız, teknoloji ve inovasyon tutkumuzun buluştuğu yeni nesil mağazacılık anlayışımızın dışa vurumu. Doğa, sanat ve teknolojinin iç içe olduğu mağazamız ile lüksün yeni konseptini yarattık. Önemli bir yatırım gerektiren bu konsept, dünyaya ilham verecek.”

Her beklentiye yanıt veren bir teknoloji üssü

Dijitalleşmenin en büyük göstergeleri bilgisayarlar. Artık günlük hayattaki birçok argümanın yerini de alan bu teknolojik ürünler, aslında bir nevi dönüşümün öncülüğünü üstleniyor. Hatta öyle ki, maddesel bir olgudan yaşamın parçası olan ve bağ kurulan unsura dönüşüyor. ASUS da bu konuda üzerine düşeni fazlasıyla yapıyor ve 1989’dan bu yana dünyayı ve Türkiye’yi teknolojiyle buluşturuyor. 14 bin 500’den fazla çalışanı, 5 binden fazla mühendis ve Ar-Ge ekibiyle güçlü bir takım olan ASUS ekibi, geleceğin evreni olan Metaverse için de çoktan yol almaya başladı. Bizler de bu sayımızda ASUS’u daha yakından tanımak ve teknolojinin gidişatına ışık tutmak adına ASUS Türkiye Sistem İş Birimi Ülke Müdürü Özge Kılıç Güler ile konuştuk…

Dijital dönüşümün teknolojik ortağı

Kurumsal yahut bireysel şirket olmanız fark etmiyor. Dijital gelişimlere ayak uydurabilmek istiyorsanız dönüşüm yaşamanın bir ihtiyaç olduğunu da fark ettiniz demektir. Tabii ki her şeyin altından tek başınıza kalkmanız da mümkün olmuyor. Bu anlamda da iyi bir ‘iş ortağı’ sizlere adeta sınıf atlatıyor. Telcoset firması da dijital dönüşüm noktasında hizmet veriyor. Çeyrek asra yaklaşan tecrübesiyle sektörde söz sahibi olan Telcoset’in Genel Müdür Yardımcısı Ömer Baran ile bilişim ve dijital dönüşüm kavramlarını etraflıca konuştuk…

Borsa İstanbul’da gong SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri için çaldı

Uzay ve savunma sanayii alanında Türkiye’nin yerli ve milli teknoloji şirketi SDT, Borsa İstanbul’da düzenlenen gong töreninin ardından işlem görmeye başladı.

“Türkiye, yenilenebilir enerjide 5 yılda yüzde 65’e yakın büyüyebilir”

Küresel gündeminin güncel konularına mercek tutan Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi (IICEC), bu kez dünyanın zorlu sınavı enerji krizini ve yenilenebilir enerji konusunu; İstanbul’da düzenlediği “Dünya Enerji Krizi: Çözümler & Yenilenebilir Enerjinin Rolü” başlıklı bir konferansta ele aldı. Enerji krizinden çıkış yolları ve sürdürülebilir bir gelecek için yenilenebilir enerjinin öneminin konuşulduğu konferansta, IICEC tarafından hazırlanan ve sektörde bir ilk, aynı zamanda öncü çalışma olan ‘Türkiye Yenı̇lenebı̇lı̇r Enerji̇ Görünümü 2022 Raporu’ lansman sunumu da yapıldı.

Mobilefest 2023 kapılarını açmaya hazırlanıyor

HIS Fuarcılık Hizmetleri Ltd. Şti. (ExpoHIS) tarafından hayata geçirilen Mobilefest İletişim Teknolojileri Fuarı ve Konferansı, 26-28 Ocak 2023 tarihleri arasında üçüncü kez ziyaretçileriyle buluşacak. Yerli ve yabancı 200’ün üzerinde firmaya ve 10 bini aşkın ziyaretçiye ev sahipliği yapacak olan fuar, teknoloji dünyasını bir araya getirecek.

TTGV Ödülleri 22 Aralık’ta sahiplerini bulacak

Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV), 2023 yılında odaklanacağı iklim teknolojileri vizyonunun ayrıntılarını 22 Aralık’ta Ankara’da düzenlenecek olan TTGV Günü’nde ilk kez açıklayacak.

Yeni nesil mobil şebeke teknolojileri için önemli iş birliği

Türk Telekom, dünyanın önde gelen teknoloji şirketleri ile 5G ve ötesi yeni nesil teknolojilerin ihtiyaç duyduğu dönüşümü sağlamak için çalışıyor.

Demirhan Şener Kuantum Araştırma’nın ilk yatırımcısı oldu

2006'dan itibaren pazar araştırma sektöründe faaliyet gösteren, yapay zeka teknolojilerini araştırma metodlarına entegre ederek özellikle B2B pazarın büyümesine yönelik katkılar sunan Kuantum Araştırma’nın ilk yatırımcısı, Sistem Global Danışmanlık Ortağı Demirhan Şener oldu. Yatırımlarla gücüne güç katan Kuantum’un hedefinde, B2B ve B2C pazarlarının veri yönetiminde lider olmak var.

E-ticarette yeni bir oyuncu daha ‘vartabi’

Evet devir yenilik devri, devir teknoloji devri, devir her şeyden de öte yaptıklarınla farkını ortaya koyarak ayakta kalma devri…Hal böyleyken pandemi ile birlikte yükselişe...