Ana Sayfa Etiketler Fed

Etiket: fed

FED faiz kararını açıkladı!

Son dakika haberi: ABD Merkez Bankası (Fed) Mayıs 2023 dönemi faiz kararı belli oldu. Fed beklentilere paralel olarak faizi 25 baz puan daha artırarak...

FED faiz kararını açıklandı

Son dakika gelişmesi...FED faiz kararı açıklandı. ABD Merkez Bankası (FED) piyasaların yakından takip ettiği faiz kararını açıkladı. FED politika faizini 25 baz puan artırdı.

Fed kararında Bitcoin’e ağır çelme

ABD Merkez Bankası (Fed), dün faizleri 25 baz puan artırdı. Kararla birlikte yüzde 4,75-5 seviyesine gelen faiz son 16 yılın zirvesine çıktı. Kararın ardından ise kripto paralarda sert düşüşler meydana geldi. Bitcoin yüzde 6,30 değer kaybetti.

Bitcoin piyasası Fed’i bekliyor!

FED’in faiz kararı bugün açıklanacağı için piyasalarda volatilitenin yüksek olması bekleniyor. Bitcoin güne 28 bin 200 dolar seviyesinde alıcı buluyor. Olası yukarı yönlü bir harekette 28 bin 280 direncini tekrar test etmesi beklenebilir. Bu seviyenin kırılması ve üzerinde kalıcılık sağlaması halinde 29 bin 350 dolar seviyelerine kadar bir yükselişi destekleyebilir.

Fed’in ‘Federal Açık Piyasa Komitesi’ toplantısı başlıyor

Küresel piyasalarda, bankacılık sektörüne ilişkin endişelerin azalmasıyla pozitif bir seyir öne çıkarken, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) iki gün sürecek Federal Açık Piyasa Komitesi toplantısı bugün başlıyor.

Fed Başkanı Powell: Faizde zirve beklenenden yüksek olabilir

Fed, Başkanı Powell, faizde zirve seviyenin beklenenden yüksek olabileceğini belirtirken; "Gerekirse faiz artışlarının hızını yükseltmeye hazırız" şeklinde değerlendirdi.

Fed için, birden fazla üye 50 baz puanı destekliyor

ABD Merkez Bankası, 31 Ocak-1 Şubat tarihli faiz toplantısına ilişkin toplantı tutanaklarını yayınladı. Katılımcıların bir kısmının 50 baz puan faiz artışından yana olduğu ortaya çıktı.

Küresel piyasalar Fed’in toplantı tutanaklarına odaklandı

Küresel piyasalarda, enflasyon endişeleri ve para politikalarına yönelik belirsizliklerle negatif bir seyir öne çıkarken, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) bugün açıklanacak toplantı tutanakları yatırımcıların odağına yerleşti.

Fed faiz oranını % 5’in üzerine çıkarmalı

ABD'de pay piyasaları geçen hafta para politikasına ilişkin artan belirsizliklerle karışık bir seyir izlerken, bu hafta başta çarşamba günkü toplantı tutanakları ve perşembe günkü Gayrisafi Yurt içi Hasıla (GSYH) verileri başta olmak üzere yoğun veri gündemi yatırımcıların odağına yerleşti.

FED’in faiz kararı sonrası Türkiye ekonomisini neler bekliyor?

ABD Merkez Bankası (FED), Haziran toplantısında 75 baz puan ile beklentilerin üzerinde bir faiz artışına gitti. 75 baz puanlık faiz artışı 1994'ten bu yana...