Ana Sayfa Etiketler Döviz

Etiket: döviz

Enflasyon mart ayı verileri açıklandı

TÜİK, mart ayı enflasyon verilerini açıkladı. Martta TÜFE yüzde 2,29 artarken, yıllık enflasyon yüzde 50,51'e geriledi. Martta bir önceki yılın aynı ayına göre artışın en yüksek olduğu ana grup yüzde 70,73 ile lokanta ve oteller oldu. En az artış gösteren ana grup yüzde 17,27 ile giyim ve ayakkabı olarak belirlendi.

Merkez Bankası Mart ayı faiz kararını açıkladı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCBM) Mart ayı faiz kararı belli oldu. Merkez Bankası, politika faizini yüzde 8,50'de sabit tuttu.

Merkez Bankası’nın faiz kararı ne olacak?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası bugün saat 14.00'te faiz kararını açıklayacak. Foreks Haber'in anketine katılan 20 ekonomist, Merkez Bankası'nın kararına ilişkin öngörülerini paylaştı.

FED faiz kararını açıklandı

Son dakika gelişmesi...FED faiz kararı açıklandı. ABD Merkez Bankası (FED) piyasaların yakından takip ettiği faiz kararını açıkladı. FED politika faizini 25 baz puan artırdı.

Fed kararında Bitcoin’e ağır çelme

ABD Merkez Bankası (Fed), dün faizleri 25 baz puan artırdı. Kararla birlikte yüzde 4,75-5 seviyesine gelen faiz son 16 yılın zirvesine çıktı. Kararın ardından ise kripto paralarda sert düşüşler meydana geldi. Bitcoin yüzde 6,30 değer kaybetti.

Rezervlere ‘Suudi’ dopingi

Merkez Bankası'nın (TCMB) toplam rezervleri Suudi Arabistan mevduatının da desteğiyle geçen hafta 6.5 milyar dolar artışla 126.5 milyar dolar oldu.

Dolar yükselişe devam ediyor

Dolar/TL kuru, 19 liranın üzerini gördü. İşte dolar ve euro kurundaki son durum...

Cari açık yılın ilk ayında 9,85 milyar dolar oldu

TCMB verilerine göre, cari açık 2023 Ocak'ta 9,85 milyar dolar oldu.

Fed Başkanı Powell: Faizde zirve beklenenden yüksek olabilir

Fed, Başkanı Powell, faizde zirve seviyenin beklenenden yüksek olabileceğini belirtirken; "Gerekirse faiz artışlarının hızını yükseltmeye hazırız" şeklinde değerlendirdi.

PCI Checklist, siber güvenlik tehditlerine küresel çapta çözüm üretecek

Banka ve ödeme kuruluşları adına üye işyeri olan e-ticaret sitelerinin siber güvenliğini değerlendiren yerli girişim PCI Checklist, dünya çapında kartlı ödeme endüstrisinin standartlarını belirleyen Ödeme Kartı Endüstrisi Güvenlik Standartları Konseyi’nin üyesi oldu. PCI Checklist bu zamana kadar geliştirdiği siber güvenlik risk ve uyumluluk stratejisini küresel çapta geliştirip çözüm sağlayacak.