Ana Sayfa Etiketler Banka

Etiket: banka

Alternatif Bank “Engelsiz Bankacılık”ı hak temelli bir sistem üzerine oturtuyor

“Engelsiz Bankacılık” anlayışıyla engelli bireylerin bankacılık hizmetlerinden yararlanmaları için bugüne kadar çok önemli çalışmalara imza atan Alternatif Bank, yürüttüğü çalışmaları ve bu kapsamda gelinen noktayı düzenlenen basın toplantısında önemli detaylardan yola çıkarak kamuoyuyla paylaştı.

Kart kullanımı 1 senede yüzde 103 arttı

Bankalararası Kart Merkezi (BKM), 2022'nin ilk yarısına ilişkin verileri açıkladı. Buna göre, haziran sonu itibarıyla Türkiye'de 91,1 milyon adet kredi kartı, 157,8 milyon adet banka kartı ve 63,9 milyon adet ön ödemeli kart kullanılıyor.

TSKB’nin Aktif Büyüklüğü 99,1 Milyar TL oldu

TSKB, 2022 yılının ilk yarısına ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı. Bankanın konsolide olmayan finansal tablolarına göre, toplam aktif büyüklüğü 99,1 milyar TL’ye ulaştı. TSKB Genel...

Dijital dönüşüm yolunda güçlü adımlar

Yenilikçi ürün ve hizmetleriyle öne çıkan Kuveyt Türk, teknolojik çözüm ve hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Kuveyt Türk, bankacılık sektörü için geliştirdiği “kamu ihaleleri...

Türkiye Finans’tan üst düzey atamalar

Murat Altun, Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı olurken; Kredi Kalitesi ve Tahsilatlar Genel Müdür Yardımcılığı görevine Ogün Ataoğlu getirildi.  Türkiye Finans Katılım Bankası, çalışanlarına kurum...

Türkiye’nin ilk dijital katılım bankası için izin çıktı

Dijital bankalarla ilgili Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından hazırlanan yönetmeliğin yürürlüğe girmesinin ardından, kuruluş için izin alan ilk dijital katılım bankası 'Hayat Katılım Bankası' oldu.

Fibabanka yeni ortaklıklarıyla Türkiye’de ilke imza attı

Teknolojik alt yapısı ile müşterilerine ve sektöre değer katan çözümler geliştiren Fibabanka, dünyada 12 milyondan fazla kullanıcıya sahip uluslararası para transferi şirketi Wise ile iş birliği yaparak Türkiye’de bir ilke imza attı.

Bankacılığın Usulü Değişti

Katar’ın ilk ve en büyük özel bankası olan Commercial Bank hissedarlığında Türkiye’de çalışmalarını sürdüren Alternatif Bank, 1 milyar dolara ulaşan yatırımı ile hissedarının uluslararası...

Alternatif Yatırım’da üst düzey atama gerçekleşti

Alternatif Bank’ın iştiraklerinden olan Alternatif Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’de Satış ve Pazarlama’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı finans sektörünün deneyimli isimlerinden Çiğdem Nalbantoğlu oldu.

TSKB’nin aktif büyüklüğü 60,1 milyar TL’ye ulaştı

TSKB, 2021 yılının üçüncü çeyreğine ilişkin faaliyet sonuçlarını açıkladı. Bankanın konsolide olmayan finansal tablolarına göre, toplam aktif büyüklüğü 60,1 milyar TL’ye ulaştı. TSKB Genel Müdürü Ece Börü, yaptığı değerlendirmede, yılın ilk dokuz ayında bankanın beklentileri ile uyumlu başarılı bir performans gösterdiğini; sağladıkları yaklaşık 850 milyon ABD Doları tutarında yeni uzun vadeli kredilerde yenilenebilir enerji, kapsayıcılık ve kapasite artışı yatırımlarının öne çıktığını belirtti.