Ana Sayfa Etiketler Araştırma

Etiket: araştırma

CEO’lar 2023 için karamsar

PwC’nin 26. Küresel CEO Araştırmasının sonuçları Dünya Ekonomik Forumu Davos yıllık toplantısında açıklandı. CEO'ların %73'ü, küresel ekonomik büyümenin önümüzdeki yıl yavaşlayacağını düşünüyor.

10 tüketicinin 7’si makroekonomi ile ilgili umutsuz

PwC Türkiye, Ipsos işbirliğiyle gerçekleştirilen araştırmaya göre, Türkiye'de her 10 tüketiciden 7'si gelecek 10 yıl ile ilgili makroekonomi ile ilgili umutsuz ve olumsuz düşünüyor.

Demirhan Şener Kuantum Araştırma’nın ilk yatırımcısı oldu

2006'dan itibaren pazar araştırma sektöründe faaliyet gösteren, yapay zeka teknolojilerini araştırma metodlarına entegre ederek özellikle B2B pazarın büyümesine yönelik katkılar sunan Kuantum Araştırma’nın ilk yatırımcısı, Sistem Global Danışmanlık Ortağı Demirhan Şener oldu. Yatırımlarla gücüne güç katan Kuantum’un hedefinde, B2B ve B2C pazarlarının veri yönetiminde lider olmak var.

Tüketicilerin alışkanlıkları pandemiyle birlikte değişti!

Dünya lideri global bilgi hizmetleri şirketi NielsenIQ, tüketicilerin marka tercihleri hakkında en güncel bilgileri ortaya koyan “Balancing Act” araştırmasının sonuçlarını açıkladı.

Yenilenebilir kaynakların kullanımı yüzde 50’yi bulacak

McKinsey & Company, enerji sektörünün geleceğine ilişkin öngörülerini ortaya koyduğu Küresel Enerji Perspektifi 2022 Raporu’nu yayınladı. McKinsey & Company’nin raporuna göre; küresel ölçekte petrole olan talebin, önümüzdeki on yıl içinde, muhtemelen de 2025'ten önce, zirveyi göreceği, ardından düşüşe geçeceği tahmin ediliyor. Enerji sektöründe hızlı bir dönüşüm yaşandığını belirten McKinsey & Company Ortağı Eren Çetinkaya, “Çalışmalarımız, yenilenebilir kaynakların enerji pazarındaki payının 2030’a kadar yüzde 50'yi ve 2050’ye kadar da yüzde 85'i bulacağını gösterse de bu hızla, küresel ısınmayı +1,5°C ile sınırlı tutma hedefini yakalayamıyoruz. Bu hedefi yakalayabilmek için daha kararlı ve hızlı olunması gerekiyor” dedi.

Çalışma düzeninde beklenti aynı, işveren ve çalışan bakış açısı farklı

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisi, bilinen birçok doğruyu yanlışa çevirirken var olan düzene de bambaşka bir bakış açısı getirdi. Bu konunun öncelikli...

10 şirketten 9’u uzaktan çalışıyor

“Uzaktan Çalışmada Güncel Trendler” araştırmasında, şirketlerin yüzde 89’unun şu an uzaktan çalışma politikasını uyguladığı veya uygulamayı planladığı ortaya çıktı. Telekomünikasyon ve teknoloji sektörleri, bu...

120 bin çalışan 2022’nin en iyi işverenlerini seçti

Great Place to Work® sertifikalı yerel ve uluslararası işverenlerin dahil olduğu Türkiye’nin en iyi işverenleri araştırmasına dayanan “Türkiye’nin En İyi İşverenleri Listesi” açıklandı. Geçtiğimiz gün gerçekleştirilen gala ile de Türkiye’nin en iyi 147 işvereni ödüllerini aldı.

Boğaziçi Üniversitesi Türkiye’nin en iyisi seçildi

Dünyanın En İyi Üniversiteleri 2022 sıralaması, US News & World Report tarafından açıklandı. Buna göre Boğaziçi Üniversitesi Türkiye’de ilk, dünyada ise 287’nci sırada yer buldu. Boğaziçi Üniversitesi sıralama kapsamında alanlara göre hazırlanan listelerdeyse en iyi dereceyi 97’incilikle fizik alanında elde ederek dünyada ilk 100’de yer aldı.

Z kuşağının geliri 8 yılda yüzde 140 artacak

Araştırmalara göre, Z kuşağı gününün 3 saatini sosyal medyada geçiriyor. Gençlerin yüzde 25’i de sosyal medyada mutlu olduğunu ifade ediyor. 7 trilyon gelire sahip Z kuşağının gelirinin 2030 yılında 33 trilyon dolar olması bekleniyor.