Ana Sayfa Sektörel Panorama Dünyanın en büyük organik a(r)tık sergisi

Dünyanın en büyük organik a(r)tık sergisi

0

Gaziantep’te yaşayan Uzman Fizyoterapist Zeynep Elbeyli, atık maddelerden sanat eseri yapıyor. Elbeyli’nin kolleksiyonları satıldıkça üniversitede okuyan kız çocuklarına burs oluyor.

Tasarım Sanatçısı ve Fizyoterapi Uzmanı Zeynep Elbeyli’nin San’atık Tasarım Sergisi, Gaziantep Sanko Park Sanat Galerisi’nde açıldı. Sergide, sanatçının atık maddelerden yaptığı uçak, müzik aletleri, fiskıye, insan gibi 50’yi aşkın figür ve tasarımı görücüye çıktı. Sergideki birbirinden ilginç figür ve tasarımlar, meraklıların ilgisini görüyor.

Atıkların geri dönüşümü ve imhası konusunda mesaj veren sanatçı, “Hepimizin bu dünyayı paylaşan ve tüketen bireyler olarak çocuklarımıza daha güzel yarınlar bırakabilmek için sorumlu olduğumuzu düşünüyorum. Tüm dünyaya atıkların geri dönüşümü ve imhası konulu başlı başına bir gündem oluşturuyor ve bizlerin atıkları için daha duyarlı olmamız gerekiyor. Ben kendi adıma bu duyarlılığa katkıda bulunmak için atık kullanarak yaptığım tasarımlarla sergilerimi açıyorum” dedi.

Önceki haberGönüllü değerlendirici üyesi başvuruları başladı
Sonraki haberDHL Express Türkiye’ye yeni atama

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.