Ana Sayfa Şirket Haberleri Direksiyona kadın eli değecek

Direksiyona kadın eli değecek

0

Türkiye’nin önde gelen personel taşımacılığı markalarından Altur Turizm, istihdamda inovatif bir adım atmak üzere çalışmalara başladı. Firma yakın gelecekte şoför ihtiyacını kadın istihdamıyla karşılamayı planlıyor. Altur Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahim Albayrak, “Yeni dönemde şoför ihtiyacımızı kadın istihdamı ile karşılamak istiyoruz. 1000 kadın şoför bulsam 1000’ini de bugün işe alırım” dedi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Altur Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahim Albayrak şunları söyledi: “Biz Altur olarak filomuza dahil ettiğimiz her araç için iki şoför arkadaşımızı istihdam ediyoruz. Bu nedenle şoför ihtiyacımız epeyce fazla. Bu dönemde ağırlığımızı da kadın şoförlere vermek istiyoruz. Ekibimizde kadın şoför sayısını artırmak bizi çok mutlu eder. O kadar ki 1000 kadın şoför bulsam 1000’ini de hemen bugün işe başlatırım.’’

“KADININ ELİ DEĞDİĞİ HER ŞEY ZARİFLEŞİR”

Albayrak, kadın istihdamı konusunun çok önemli olduğuna vurgu yaparak, ‘’Kadınlar doğası gereği erkeklere nazaran trafikte daha dikkatli araç kullanıyorlar. Ayrıca kadın kendisine daha iyi baktığı ve daha zarif olduğu için kadın eli değen her şey inceliyor ve zarafet kazanıyor. Bu da bizim için bir avantaj.”

“İŞE ALIMLARDA KADINLARA ÖNCELİK VERECEĞİZ”

Albayrak, sözlerini şöyle noktaladı: “Altur olarak kadın istihdamı konusunda da öncü olmak istiyoruz. Amacımız kadınların ülke ekonomisine katkısının daha da artması. Bu nedenle başta şoför istihdamı olmak üzere birçok alanda kadınlara öncelik vermeyi planlıyoruz.

Önceki haberEkonominin Oscarları sahiplerini buldu
Sonraki haberHazır giyim yeni yıl ihracatından umutlu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.