Ana Sayfa Türkiye'den Gündem Çorum’da oda ve borsalarda hareketlilik başladı

Çorum’da oda ve borsalarda hareketlilik başladı

0

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) bağlı oda ve borsalarda yasal seçim süreci başlarken, Çorum ve bazı ilçelerinde seçim hareketliliği başladı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) bağlı oda ve borsalarda yasal seçim süreci başlarken, Çorum ve bazı ilçelerinde seçim hareketliliği başladı.

Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Behiç Akkaş, meslek komitesi seçimlerinin yönetim kurulu kararı ile 15 Ekim 2022 Cumartesi günü yapılacağını açıkladı.

Akkaş’ın açıklamasından sonra Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Alperen Akel, görevinden istifa ettiği bilgisini paylaştı. İstifa gerekçesini ise meslek komitesi seçimlerinin şeffaf olmaması olarak açıkladı.

Öte yandan Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası eski Başkanı Alaattin Akel, önümüzdeki ay yapılacak olan seçimlerde tekrar aday olduğunu açıkladı.

Sungurlu Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kürbüz de, meclis üyesi seçiminin 1 Ekim 2022 Cumartesi günü yapılacağını, 08 Ekim 2022 Cumartesi günü ise Yönetim Kurulu Başkan ve Üyeleri, Disiplin Kurulu Üyeleri seçimin yapılacağını duyurdu.

ÇORUM’DA SON DURUM

Çorum TSO’da meslek komitesi seçimleri öncesinde üye bazlı çalışmalar başlarken, meslek komitelerinde alternatif liste çalışması yapıldığı belirtiliyor.

Ticaret Borsası’nda ise yönetim kurulu başkanlığına mevcut başkan Naki Özkubat’ın yanı sıra eski borsa başkanlarından Ömer Güney’in aday olacağı konuşuluyor.

Önceki haberRasyotek ve Benefits ortaklığı şirketlere 20 milyar Liralık kazanç sağlayacak
Sonraki haberİTO, ‘Film Endüstrisi’ raporunu açıkladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.