Gündem Koridoru

CLPA’YA ÜST DÜZEY ATAMA

Ethernet tabanlı endüstriyel haberleşme ve kontrol ağı CC-Link’in dünya genelinde yaygınlaşması için faaliyet gösteren CLPA’nın (CC-Link Partner Association) Türkiye organizasyonunda üst düzey bir atama gerçekleşti.

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası04.07.2023
CLPA’YA ÜST DÜZEY ATAMA

Endüstriyel haberleşme alanında faaliyet gösteren Japonya merkezli CLPA (CC-Link Partner Association), Türkiye organizasyonunda önemli bir atama gerçekleştirdi. Yapılan üst düzey atama ile CLPA’nın yeni Türkiye Müdürü 20 yıllık sektör deneyimiyle Önder Şenol oldu.

Ethernet tabanlı endüstriyel haberleşme ve kontrol ağı CC-Link’in dünya genelinde yaygınlaşması için faaliyet gösteren CLPA’nın (CC-Link Partner Association) Türkiye organizasyonunda üst düzey bir atama gerçekleşti. 20 yıllık sektör deneyimiyle mühendislik ve yöneticilik alanında çalışan Önder Şenol, CLPA Türkiye Müdürü pozisyonuna getirildi.

TECRÜBELERİYLE DEĞER KATACAK

2003 yılında Çanakkale Fen Lisesi’nden mezun olan Önder Şenol, 2008 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Fakültesi Kontrol Mühendisliği bölümünü tamamladı. Mezuniyetin ardından iş hayatına başlayan Şenol, Yorum Otomasyon Malzemeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. bünyesinde Proje ve Satış Mühendisi görevini üstlendi. Askerlik sebebiyle ara verdiği kariyerine şu an da bünyesinde bulunduğu Mitsubishi Electric Türkiye’de OEM Destek Mühendisi olarak devam etti. Yaklaşık 3,5 yıl bu görevde çalışan Önder Şenol, sonrasında Mitsubishi Electric’in Japonya Nagoya’da bulunan fabrika otomasyonu fabrikasında Uluslararası Teknik Destek Mühendisi olarak 3 yıl boyunca görev yaptı. Yurtdışı tecrübesinin ardından Türkiye’ye geri dönen Şenol, Mitsubishi Electric Türkiye bünyesinde Fabrika Otomasyon Bölümü Müdür Yardımcılığı pozisyonunda çalışmaya başladı. Bugün ise Mitsubishi Electric Türkiye’de Fabrika Otomasyon Bölümü FA Center Birim Müdürü olarak görev alan Önder Şenol, aynı zamanda CLPA Türkiye Müdürü olarak kariyerine devam ediyor.

Şirket Haberleri
Yorum Yaz