Ana Sayfa Türkiye'den Gündem Bursa oda ve borsa temsilcilerini seçti

Bursa oda ve borsa temsilcilerini seçti

0

BTSO’da seçim maratonu tamamlandı. 12 bini aşkın üye oy kullanırken 70 meslek komitesinin 50’den fazlası tek liste ile seçime gitti. BTSO’nun meslek komitesi sayısı 63’ten 70’e, komite üyesi sayısı 330’dan 378’e, meclis üye sayısı ise 134’ten 155’e yükseldi.

İŞ DÜNYASININ ÇATI KURULUŞU BTSO

Küresel ekonomide önemli bir dönüşüm sürecinin yaşandığını, Bursa’nın da son yıllarda BTSO liderliğinde hayata geçirilen projelerle kabuk değiştirmeye başladığını belirten İbrahim Burkay, “Bursa iş dünyasının çatı kuruluşu olan BTSO, üretimden ticarete, istihdamdan ihracata kadar her alanda ve her üyeye dokunan projelerin merkezi haline geldi. Odamız, meslek komitelerimiz ve meclis üyelerimizle sektörlerinin sorunları için çözüm üreten bir hüviyet kazandı. Daha önce ‘Oda ne iş yapar’, diyen üyelerimizde, bugün, hangi projeye ne kadar katkı sağlayabilirim, anlayışı hâkim” dedi. Bursa iş dünyasının yeni dönemde BTSO çatısı altında artık çok daha güçlü bir şekilde temsil edileceğini vurgulayan Burkay, “Bizlerle birlikte ‘Kendine İnan Ülkene Güven’ anlayışıyla hareket eden tüm iş dünyası temsilcilerimizi kutluyorum. Odamız çatısı altında Bursa’mızın ve ülkemizin hedeflerine katkı sağlayacak olan tüm iş dünyası temsilcilerimiz için de yeni dönemin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

İTSO’DA MECLİS ÜYE SEÇİMLERİ GERÇEKLEŞTİ

İnegöl Ticaret Sanayi Odası (İTSO) Meslek Komiteleri ve Meclis Üye seçimleri gerçekleştirildi. 18 meslek grubunun yer aldığı seçimlerde 13 meslek grubu tek liste ile seçime girdi. Gıda grubunda 3 liste yarışırken, Makine Metal ve İmalat Sanayi, Eğitim ve Sağlık, İnşaat Malzemeleri ve Hizmet ile Finans meslek gruplarında ise 2 listeyle seçimler tamamlandı. Orhangazi TSO 4 Ekim, Karacabey TSO ise 8 Ekim’de yapılacak seçimlerle meclis ve komite üyelerini belirleyecek.

Önceki haberOsmaniye Ticaret Borsası’nın kazananı belli oldu
Sonraki haberİki havayolu güçlerini birleştirdi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.