Panorama

Bulut teknolojisi ile globalde sürdürülebilirlik

Dünyada her 10 şirketten 9’u bulut teknolojileri kullanıyor.

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası13.07.2023
Bulut teknolojisi ile globalde sürdürülebilirlik

Bulut teknolojilerinden aldıkları güçle dijital dönüşümünü gerçekleştiren şirketler, büyüme yolculuklarına oldukça düşük maliyetlerle sürdürülebilirlik kazandırabiliyor. Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketi Bulutistan, Finansal Teknolojiler ve Analitik konularda çözümler sunan Türkiye’nin en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan GTech ile gücünü birleştirerek yüksek maliyetler nedeniyle bulut teknolojilerine yatırım yapamayanları maliyet tasarrufu ve verimlilikle tanıştıracak.

İşletmeler GTech’in analitik ve finansal teknolojiler alanında geliştirdiği ürün ve çözümlere Bulutistan’ın teknolojik altyapısı üzerinden hızlı, güvenli ve kesintisiz bir şekilde ulaşacak.

Yeni nesil teknolojilerin gücüyle giderek dijitalleşen yenidünya düzeninde şirketler de çığır açıcı yeni teknolojik araçları kullanarak müşteri deneyimini geliştirmenin izini sürüyor. Küresel araştırmalara göre, günümüzde her 10 şirketten 9’u bulut teknolojilerini kullanıyor. Dijital dönüşümü hızlandıran bulut teknolojileri iş yapış biçimlerini çeşitlendirip kolaylaştırırken, şirketleri sürdürülebilir verimlilik hedefine ulaştırıyor. Bulut teknolojileri sayesinde şirketler kurulum, yazılım, donanım ile altyapı, depolama, bakım ve güncelleme maliyetlerinde tasarruf elde edebiliyor.

Bulut teknolojileri, yüksek maliyetler nedeniyle teknolojik altyapı yatırımı yapamayan işletmelere rekabet avantajı sağlıyor. Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketi Bulutistan, farklı sektörlerdeki deneyimini, global teknolojik gelişmelerle birleştirerek kurumlara katma değer yaratan ürünler ve çözümler sunan, Türkiye’nin en büyük teknoloji şirketlerinden GTech ile iş birliğine giderekrekabetin hızla yarıştığı yenidünya düzeninde şirketlerin ayak seslerini yükselterek, dijital dönüşüm yolculuklarına hız, verimlilik ve esneklik kazandıracak.

Dijital dönüşüm yolculuklarında kurumlara güvenli bir rehber olan GTech, sektördeki hızlı değişime kolay adapte edilen ürünleri ile şirketlerin teknolojik altyapısını modern platformlara taşıyarak daha rekabetçi olmalarını sağlıyor. GTech’in başta bankacılık ve sigorta olmak üzere perakende, otomotiv, enerji gibi farklı sektörlere yönelik geliştirdiği ürün ve çözümlere artık Bulutistan altyapısı üzerinden ulaşan şirketler, verimlilik ve rekabet avantajı yakalayacak.

Dünyada her 10 şirketten 9’u bulut teknolojileri kullanıyor.
Bulutistan Türkiye Genel Müdürü Gökhan Gençtürk

Şirketler yüksek teknoloji, düşük maliyetle performans üstünlüğü getiriyor

Geliştirdikleri ürün ve hizmetlerle şirketleri dijital dönüşüm sürecinde ihtiyaç duydukları teknolojiye ulaştırdıklarını kaydeden Bulutistan Türkiye Genel Müdürü Gökhan Gençtürk, “Bulut teknolojisi daha yüksek üretkenlik, daha düşük donanım maliyetleri ile sermaye yatırımını beraberinde getiriyor.  Veri erişiminin kesilmemesi ve iş sürekliliğinin sağlanmasında yeni nesil bulut teknolojileri büyük önem taşıyor. Bulutistan olarak hız, verimlilik, esneklik ve düşük maliyeti aynı anda sunduğumuz altyapımızla şirketlerin kesintisiz ve yüksek performanslı hizmet verebilmelerini sağlıyoruz. Bu kapsamda sürdürdüğümüz iş birliklerine bir yenisini daha ekleyerek GTech ile gücümüzü birleştirerek yüksek maliyetler nedeniyle teknolojik altyapı yatırımı yapamayan işletmelere yüksek teknoloji, düşük maliyetle performans üstünlüğü getireceğiz” açıklamasında bulundu.

GTech Yönetici Ortağı Gürhan Taşkaya

“Uluslararası standartlarda güvenli ve hızlı çözümler sunacağız”

Farklı sektörlerdeki deneyimini, global teknolojik gelişmelerle birleştirerek kurumlara katma değer yaratan ürünler ve çözümler sunan GTech Yönetici Ortağı Gürhan Taşkaya, iş birliğine ilişkin şu açıklamada bulundu:

“Bulutistan ile gerçekleştirdiğimiz iş ortaklığıyla analitik ve finansal teknolojiler alanında geliştirdiğimiz ürün ve çözümleri Türkiye ve farklı coğrafyalarda bulut alt yapısında daha az maliyet ve daha iyi performansla sunmanın heyecanını yaşıyoruz. Türkiye’nin iki lider teknoloji firması olarak alanında derinlemesine uzmanlaşmış ekibimizle rekabet üstünlüğü sağlamak isteyen kurumlara uluslararası standartlarda güvenli ve hızlı çözümler sunacağız. İş ortaklığımız sayesinde globaldeki büyüme yolcuğumuzda emin adımlarda ilerleyeceğiz. Bu iş birliğinin sektörümüze farklı bir soluk getireceğine ve Türkiye’nin yerli yazılım ihracat hacminin büyümesine katkı sağlayacağına inanıyoruz.”

Sektörel Panorama
Yorum Yaz