Ana Sayfa Gündem Koridoru BTM, ‘Sahne XL’ ile globale açılıyor

BTM, ‘Sahne XL’ ile globale açılıyor

0

Yürüttüğü çalışmalarla girişimcilik ekosistemine büyük katkılar sunan Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi (BTM), 2022 yılını Sahne XL etkinliği ile kapattı. İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç’in katılımı ile düzenlenen etkinlik, mezun girişimciler ve yatırımcıları bir araya getirerek yeni yol haritası belirledi.

BTM’nin Fulya’daki yerleşkesinde “kesişim” temasıyla düzenlenen etkinliğe İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı ve BTM Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç, BTM Genel Müdürü İbrahim Elbaşı ile kuluçka programlarından mezun girişimci ve yatırımcılar katıldı.

Etkinliğin açılışında konuşan Avdagiç, 2022’de de Türkiye’de girişimciliği artırmak için karınca gibi çalıştıklarını ifade ederek, “Pandemi sonrası dönemi ve özellikle 2022 yılını sıçrama günlerine çevirmeye çabaladık. Bu çabalarımızın karşılıksız kalmadığını görmenin, Türkiye’yi ‘girişim güneşiyle aydınlanmış bir geleceğe taşımanın mutluluğu içindeyiz” dedi.

Bu yıl BTM’nin 5’inci yılını kutladıklarını belirten Avdagiç, “Bilgiyi Ticarileştirme Merkezimizi, atılım dönemimizin amiral gemisi yaptık. Öyle ki dönemimizde BTM, fiziki kapasitesini 10 kat, girişimlerinin değerlemesini ise 506 kat artırdı. Kuşkusuz bu çatı altında yaptığımız işlerin en büyüğü, Türk girişimciliğine ve yatırım kültürüne ‘bilginin ticarileştirilmesi fikrini’ bir daha çıkmamak üzere dahil etmemiz olmuştur. Yılın son Sahne XL etkinliğini “#kesişim” temasıyla yapıyoruz. Çünkü burada ‘girişimci ve yatırımcının yolları’ kesişiyor, buluşuyor. İnanıyoruz ki; yolumuz startuplarla kesiştikçe geleceğimiz daha hızlı şekillenecektir. Şimdi yeni bir hedefimiz var: Bu kesişimi/buluşmayı küresel ölçekte yapacağız. Böylece Sahne XL global nitelik kazanacak. Girişimlerimiz yerli ve yabancı yatırımcılarla buluşacak. Türk girişimleri, dünyaya daha çok değer katacak” diye konuştu.

Önceki haberTürkiye-Litvanya dış ticaret hacmi 1 milyar doları aştı
Sonraki haberYılbaşında yürürlüğe girecek düzenlemeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.