Dünyada Gündem

BofA, BIST’teki 3 şirket için hedef fiyat yükseltti

ABD’li bankacılık devi BoFA üç perakende şirketinde hedef fiyatları yükselttiğini duyurarak ‘Al’ tavsiyesinde bulundu.

6dk okuma
15.06.2024
BofA, BIST’teki 3 şirket için hedef fiyat yükseltti

ABD'li bankacılık devi Bank of America (BofA) Borsa İstanbul'da (BIST) bulunan üç perakende şirketi için hedef fiyatlarını değiştirdiğini açıkladı. BofA analistleri; Anadolu Efes, BİM ve Coca-Cola için hedef fiyatlarını güncelleyerek 'Al' tavsiyesinde bulundu. BofA raporunda hedef fiyat yükseltilmesindeki en önemli etkenlerden birinin beklenenden daha güçlü finansal sonuçlar ve 'çift haneli enflasyonun beklenenden daha uzun süreceği' beklentisi olduğu ifade edildi.

DÜŞEN ALIM GÜCÜ BİM’E YARAYACAK

Kısa vadede, yüksek seyreden tüketim fiyatlarının satın alma gücü üzerindeki yarattığı baskının Bim'e fayda sağlayacağını düşünen analistler gıda perakendesi sektöründe lider konumda olan firmanın gelecekte de pazar payını artıracağını ve yeni şube açılışlarını sürdürerek sektördeki dominasyon gücünü koruyacağını düşünüyor. Şirketin genişlemeci politikasının orta vadede sürdürülebilir olacağına dikkat çekilirken BofA, BIMAS hisse senedi için hedef fiyatını 610 TL olarak belirledi ve 'Al' tavsiyesinde bulundu.

COCA-COLA İÇİN YAZ TURİZM ETKİLİ OLACAK

BofA analistleri Coca-Cola'nın muhtemelen Türkiye'de güçlü geçecek yaz turizminden fayda sağlayacağı görüşünde. Şirketin gelirlerinde bu yıl çift haneli reel büyüme beklenirken kar marjlarının da iyi seviyede olacağı belirtildi. Analistler Coca-Cola için 1.000 TL hedef fiyat verirken 'Al' tavsiyesinde bulundu.

ANADOLU EFES'TE ORTA VADELİ GÖRÜNÜM OLUMLU

Anadolu Efes'in Türkiye'deki ilerlemesinin firmanın cari yıl için bilançolarına olumlu katkı sağlayacağını belirten BofA analistleri, Rusya'da yaşanan ortaklık krizine rağmen, şirketin kaybettiği pazar payını geri kazanma konusunda umut verdiğini ve orta vadeli görünümünün olumlu olduğunu söyledi. BofA, Anadolu Efes için 285 TL'den 'Al' tavsiyesinde bulundu.


Dünyada Gündem
Yorum Yaz