Ana Sayfa Gündem Koridoru ‘Beni hafife alma’ projesi için güç birliği

‘Beni hafife alma’ projesi için güç birliği

0

Cumhurbaşkanlığı himayesinde sürdürülmekte olan ve yerel ekonomiye destek amaçlayan Beni Hafife Alma Projesi’nin tüm Türkiye’ye yayılması adına Güvenilir Ürün Platformu ile UZEYAD güçlerini birleştirdi. 

Güvenilir Ürün Zirvesi’nde Sürdürülebilir Ürünler için Beni Hafife Alma isimli panelde konuşan taraflar Beni Hafife Alma projesinin amacını, geldiği noktayı ve yol haritasını masaya yatırdı. Güvenilir Ürün Platformu Başkanı Celal Toprak moderatörlüğünde gerçekleştirilen panelde Türkiye Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu Başkanı Alp Önder Özpamukçu, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, T.C. Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak, Migros A.Ş. İcra Başkanı Ömer Özgür Tort, ve Uluslararası Rekabet Araştırmaları Kurulu Başkanı Erkan Gürkan konuşmacı olarak yer aldı.

Tüm Türkiye’ye yayılması planlanan yerel üretim ve üreticiyi destekleyerek kırsal kalkınmanın amaçlandığı proje Cumhurbaşkanlığı himayesinde halen yürütülüyor. Yerel üreticinin ürününü ulusal kanallara taşıyan projede gıda başta olmak üzere tüketim mallarının ulusal kanallara yayılarak tüketiciye ulaştırılması öncelikli amaç.  Projenin daha hızlı ve emin adımlarla sürdürülmesi adına protokol imzalayarak projeye dahil olan Güvenilir Ürün Platformu bölgeler ve ürünler bazında çalışmaları hızlandıracak.

Önceki haberOyak Yatırım’ın büyümesi istikrarlı bir şekilde devam ediyor
Sonraki haberTürkiye’de İş Dünyası 1 yaşında

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.