Ana Sayfa Şirket Haberleri BDDK Quick Finans’ın kuruluşu için onayı verdi

BDDK Quick Finans’ın kuruluşu için onayı verdi

Maher Grup şirketlerinden olan Quick Sigorta’nın yüzde 100 iştiraki olan Quick Finansman A.Ş. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’ (BDDK) dan kuruluş iznini aldı.

0

Maher Grup şirketlerinden olan Quick Sigorta’nın yüzde 100 iştiraki olan Quick Finansman A.Ş. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’ (BDDK) dan kuruluş iznini aldı. Tamamı Quick Sigorta’ya ait olmak üzere 50 milyon TL’lık sermaye ile kurulan Quick Finans 6361 sayılı kanun kapsamında faaliyet göstererek, her türlü mal ve hizmet alımı için kredi verebilecek.

Şirkete, ülkemizde kurulan ilk finansman şirketinin kurucu ekibi de dahil olmak üzere birçok finansman şirketinde önemli görevlerde bulunmuş olan, bankacılık ve finans sektörünün tecrübeli isimlerinden Nihat Karadağ liderlik edecek.

“FİNANSAL ÜRÜNLER ÖNEMLİ FIRSATLAR YARATIYOR”

Bünyesinde sigorta sektörü başta olmak üzere, enerji, gayrimenkul, bilişim ve eğitim alanlarında faaliyet gösteren şirketler de bulunduran Maher Grubu CEO’su Levent Uluçeçen, başvurunun onaylanmasının ardından yaptığı açıklamada, “Maher Grubu, Quick Sigorta ile öncülük ettiği finansal sigortalar alanındaki lider konumunu, kuruluş vizyonu doğrultusunda finansman sektöründeki girişimleri ile  sürdürmek ve güçlendirmek amacındadır” dedi.

“FİNANS VE BANKACILIKTA DİJİTALLEŞME ÖN PLANDA”

Finansman şirketlerinin, finansal kapsayıcılık alanındaki öncü rolüne dikkat çeken Uluçeçen, sözlerine şöyle devam etti, “Bu şirketlerin, karar alma süreçlerinde geliştirdikleri teknoloji, dijital çözüm ve entegrasyonları ile ulaştıkları risk, likidite, maliyet ve süreç yönetimi alanlarında önemli tecrübeleri bulunuyor. Dijitalleşmenin ön plana çıktığı son dönemde, müşterilere uzaktan erişim, hızlı kredi onay sistemleri ve yapay zekâ teknolojilerindeki gelişimler, takip eden yasal düzenlemelerle de destekleniyor. Gelişen bu elverişli ekosistemde; konvansiyonel kredi ürünlerinin yanında, yeni sunmuş olduğumuz “Bina Tamamlama” sigortalı projelerin konut finansmanı, tarım ve gıda üretim zincirinin finansmanı, genç kuşakların ihtiyaçlarını da göz önüne alarak, geliştirmeyi planladığımız kredi ürünleri de önemli faaliyet alanları olacaktır. Bu amaçla finansman şirketi, elektronik para şirketi ve sigorta şirketlerimiz arasında sinerji yaratmak da planlarımız arasında yer alıyor.”

“SİGORTACILIK VE FİNANS ARASINDAKİ BAĞ BELİRGİNLEŞTİ”

Maher Holding Sigorta Grup Başkanı Ahmet Yaşar ise Quick Sigorta’nın sektörde önünü açtığı ve liderlik ettiği Kefalet, Bina Tamamlama, Fatura Koruma gibi finansal sigortalar ekosistemi ile Quick Finans’ın güçlü temeller üzerine kurulacağını belirtiyor.

Quick Sigorta ve Corpus Sigorta’nın finans alanındaki tecrübeleri ve yaygın acenteler ağı ile birlikte sektöre bir adım önde giriş yapacağını belirtip şunları ekliyor, “Gerek sigorta grubumuzdaki teknolojik altyapı avantajımız gerekse sürdürülebilirliğin devamı için önemli olan önleyici sigortacılık ve finans alanındaki pratiklerimiz sayesinde, Quick Finans’ın hızlı bir başlangıç yapacağını ve Türkiye’deki sigortacılığın gelişmesine de katkı sunacağını düşünüyorum. Maher Grubuna ve tüm Türkiye’ye hayırlı olmasını dilerim.”

Önceki haberKonut satışlarında yüzde 59 artış
Sonraki haberKiğılı ‘Oktay Kaynarca designed by Kiğılı’ markasını tanıttı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.