Yazarlar

Başkent TEKNOFEST’e ev sahibi oldu

Ankara Etimesgut Havalimanı, dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, kapılarını açtı. TEKNOFEST’i ziyaret eden vatandaşlar, kilometrelerce kuyruk oluşturdu.

6dk okuma
Türkiye'de İş Dünyası31.08.2023
Başkent TEKNOFEST’e ev sahibi oldu

Ankara Etimesgut Havalimanı, dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST'e kapılarını açtı. TEKNOFEST’i ziyaret eden vatandaşlar, kilometrelerce kuyruk oluşturdu.

İlki 2018 yılında gerçekleştirilen TEKNOFEST’in 8’incisi, 30 Ağustos’ta Ankara Etimesgut Havalimanı’nda başladı. Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3) öncülüğünde ’Milli Teknoloji Hamlesi’ ilkesiyle gerçekleştirilen TEKNOFEST, 3 Eylül’e kadar vatandaşları ağırlayacak. Onlarca etkinliğin yer alacağı TEKNOFEST’te pek çok yerli ve milli savunma sanayii ürünü sergilenecek, Türk Yıldızları, Solo Türk, HÜRKUŞ, GÖKBEY, AKSUNGUR, Bayraktar TB2, Bayraktar TB3, Jandarma Çelik Kanatlar, Akıncı, Atak helikopteri ve Anka semalarda gösteri yapacak.

“KENDİMİ GELİŞTİRİRSEM BEN DE KATILIRIM”

TEKNOFEST alanını gezen gençlerden Buğra Yazar, “Çok beğendim, burası çok güzel. Uçakları gördüm, helikopterleri gördüm, arabaları gördüm, paraşütle atlayanları gördüm” dedi. Kadir Enes Başköy ise, “Şu anda çok güzel geçiyor. Ortamı çok beğendim. Yeni arabalar yapılmış, çok mutlu oldum. Gerçekten çok beğendim. Yerli arabalar yapılmış. Bana nasıl yapıldıklarını anlattılar. Kendimi geliştirebilirsem ben de katılırım” ifadelerini kullandı. Asude Ecrin de, “Buraya gelmek büyük bir mutluluk. Beni buraya getirdikleri için çok teşekkür ederim. Bolu’dan geldim. Uçaklar ve elektrikli arabalar var, onlar çok güzel” diye konuştu.

Gündem Koridoru
Yorum Yaz