Türkiye'de Gündem

Bakan Şimşek'le görüşen Karatepe: “Değişim iradesi olmadığını gördük”

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gölge Hazine ve Maliye Bakanı Prof. Dr. Yalçın Karatepe ile 4 saati bulan bir görüşme gerçekleştirdi. Karatepe görüşmeyle ilgili açıklamalarında Şimşek'e asgari ücrete zam önerisini ilettiklerini belirtti.

6dk okuma
24.06.2024
Bakan Şimşek'le görüşen Karatepe: “Değişim iradesi olmadığını gördük”

 

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) gölge kabinesinde Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yalçın Karatepe, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile görüştü. Görüşmeye CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke ve Genel Başkan Yardımcısı Volkan Demir de katıldı.

“HENÜZ ANLAŞMA SAĞLANAMADI”

4 saat süren görüşmenin ardından CHP Genel Merkezi'nde bir basın toplantısı düzenleyen Karatepe, Şimşek'e önerilerini 4 ana başlıkta ilettiklerini ancak anlaşma sağlanamadığını aktardı. Karatepe, görüşmede özellikle asgari ücrete ve emekli maaşlarına zam gibi, ‘yoksullaştırıcı ekonomi politikaları’ adını verdiği konuların masaya yatırıldığını aktardı.

Karatepe görüşmede asgari ücrete ve emekli maaşı alanların zam beklentilerinin, artırılması istenen tarımsal desteklerin, TÜİK verilerinin, Kamu Özel İş Birlikleri (KÖİ) projelerinin ve Varlık Fonunun ana konular olacağını belirtmişti.

 

Türkiye'de Gündem
Yorum Yaz