Ana Sayfa Gündem Koridoru İşte ikinci el konut kampanyasına ilişkin detaylar

İşte ikinci el konut kampanyasına ilişkin detaylar

0

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, ikinci el konut kampanyasıyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu. İkinci el konuta talep olduğunu dile getiren Nebati, “Bankalarımız kendi belirledikleri faizle ikinci el konut konusuna girebilir. Gerekirse konut kampanyasında da şartları yumuşatabiliriz” diye konuştu.

Bakan Nebati, “2022’de dünyanın her ülkesinde enflasyon yükseldi. Türkiye’de enflasyon hariç, tüm makro ekonomik göstergelerde tam bir iyileşme var” şeklinde konuştu.

“GEREKİRSE KAMPANYA ŞARTLARINI YUMUŞATIRIZ”

İkinci el konut kampanyası için de beklentilerin olduğunu vurgulayan Nureddin Nebati, “İkinci el konutla ilgili talep var. Bankalarımızla bu konuda çalışma yapılıyor. Bankalarımız kendi belirledikleri faizle ikinci el konut konusuna girebilir. Gerekirse konut kampanyasında da şartları yumuşatabiliriz” ifadelerine yer verdi.

Bakan Nebati, “(KGF’nin EYT desteği) 36 aya kadar vadesi, 6 ay ödemesiz dönemi olacak. Faiz oranları da düşük. Bankalar ve katılım finans kurumları da iştirak edecek” dedi.

Ücret artışları ve EYT düzenlemesine de değinen Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, “Bu kararların, seçime yönelik değil, tersine kazanımların vatandaşla paylaşıldığı bir dönem olarak değerlendirilmesi lazım” şeklinde konuştu.

Önceki haberAstor Enerji halka açılıyor
Sonraki haberBakan Nebati açıkladı! Esnaf ve KOBİ’lere 250 milyar TL’lik büyük destek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.