Ana Sayfa Şirket Haberleri AstraZeneca, TeneoTwo Inc’i satın alıyor

AstraZeneca, TeneoTwo Inc’i satın alıyor

0

AstraZeneca, hematolojik kanserlere yönelik tedaviler geliştiren TeneoTwo Inc’i satın almak üzere anlaşmaya vardığını duyurdu.

AstraZeneca, hematolojik kanserlere yönelik tedaviler geliştiren biyoteknoloji firması TeneoTwo Inc.’i satın almak için bir anlaşma yaptığını açıkladı.

Gerekli izinlerin alınmasının ardından 2022’nin üçüncü çeyreğinde tamamlanması beklenen satın alma işlemi, AstraZeneca’nın 2022 mali görünümünü ise etkilemeyecek.

AstraZeneca, araştırma, geliştirme, reçeteli ilaçların üretimi, pazarlanması ve bu hizmetlerinin sunulması alanında faaliyet gösteren, 26,6 milyar dolarlık sağlık hizmeti hacmi ile dünyanın önde gelen yenilikçi ve araştırmacı ilaç şirketlerinden biri. İlaçları 100’den fazla ülkede satılan ve 16 ülkede üretim yapan AstraZeneca, yılda ortalama 6,1 milyar dolar AR-GE yatırımı gerçekleştirmekle birlikte, Kardiyovasküler – Renal ve Metabolik Hastalıklar, Onkoloji Solunum ve İmmünoloji ana tedavi alanlarına odaklanarak bu alanlarda küresel çapta bilimsel liderliği hedefliyor.

Önceki haberE-ticaret kanunu haksız rekabete son verecek
Sonraki haberSürdürülebilir gelecek için ‘Atık Kumaşlarla Geleceği Tasarla’ projesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.