Ana Sayfa Türkiye'den Gündem Aramızdan ayrılan gazeteci ve duayenler anıldı

Aramızdan ayrılan gazeteci ve duayenler anıldı

0

Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği (YAPDER) Başkanı Celal Toprak’ın düzenlediği ‘Gazetecileri ve Duayenleri Anma Buluşması’ 21 Şubat’ta (dün) Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Genel Başkanı Mehmet Ali Dim’in ev sahipliğinde gerçekleşti. Çok sayıda gazeteci ve alanında duayenlerin katıldığı buluşmada deprem sebebiyle hayatını kaybeden meslektaşlarımız da unutulmadı.

Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) ve Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği (YAPDER) tarafından ortaklaşa düzenlenen anlamlı buluşma, Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) toplantı salonunda gerçekleştirildi. Merhum duayen gazeteci Nezih Demirkent’in kızı, Dünya Yayın Grubu Başkanı Didem Demirkent ile çok sayıda kademli gazetecinin katıldığı programda vefat eden meslek duayeni gazetecilerle ilgili anılar anlatılırken duygu dolu anlar yaşandı.

Rahmetli Bülent Yardımcı’nın başlattığı anma buluşmasını biz de geleneksel hale getirdik diyen Celal Toprak, “Rahmetli Bülent Yardımcı her yıl düzenlenen anma buluşmasında tarıma katkı sağlanması için kuru fasulye pilav ikramları ile başlattı. Böylece etkinlik geleneksel hale geldi. Her yıl basın camiası olarak aramızdan ayrılan meslek büyüklerimizi saygıyla anıyoruz. Bu vesileyle anma buluşmamızda ise 10 ilde gerçekleşen deprem felaketinde aramızdan ayrılan meslektaşlarımızı da anma kararı aldık. Biz basın olarak bunu çok önemsiyoruz. Ayrıca depremden zarar gören meslektaşlarımızda, yaygın medyanın sayfalarını açmasını bekliyoruz. Anma buluşmamızda desteklerini esirgemeyen Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis’e sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

DEPREMDE HAYATINI KAYBEDEN GAZETECİLER UNUTULMADI

Deprem bölgesine iki kez giderek o bölgedeki gazetecilerle görüşen KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim de bir konuşma yaparak, depremin yarattığı yıkımı ve gazetecilerin mağduriyetini tüm çıplağıyla anlattı. Dim, “KGK İstanbul Ofisi, çok anlamlı bir toplantıya ev sahipliği yaptı. Depremde kaybettiğimiz gazeteciler ile vefat eden meslek duayeni gazetecilerin ortaklaşa anıldığı programa merhum duayenimiz Nezih Demirkent’in kızı Dünya Yayın Grubu Başkanı Didem Demirkent de katıldı ve babasını anlatan çok güzel bir konuşma yaptı. Bu programın düzenlenmesinde emeği geçen başta meclis üyemiz Ahmet Coşkunaydın abimiz olmak üzere tüm katılan duyarlı meslektaşlarımıza çok teşekkür ederim” dedi.

Duygu dolu anların yaşandığı program sonrası Didem Demirkent ve EGD Başkanı Recep Erçin ile YAPDER Başkanı Celal Toprak, KGK Genel Başkan Yardımcısı Kahraman Halisçelik, KGK Yönetim Kurulu üyesi Sertaç Virancık, KGK Meclis üyeleri Hayati Arıgan, Ferhat Yıldırım, Necmi Hatipoğlu ve Ahmet Coşkunaydın katıldılar. Program sonunda KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim’e ve aramızdan ayrılan gazetecilerin birinci derece yakınlarına teşekkür belgesi sunuldu.

Önceki haberRusya’nın E-Ticaret devi Türk satıcıları bekliyor
Sonraki haberKüresel gıda güvenliği

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.