Ana Sayfa Şirket Haberleri Anti-prenses sınıflarla genç kızlar geleceğin güçlü kadınlarına dönüşecek

Anti-prenses sınıflarla genç kızlar geleceğin güçlü kadınlarına dönüşecek

0

Kadınların hayatları boyunca özgüvenle ilerleyebilmeleri ve kendi kararlarını verebilmeleri için onları destekleyen Veet Türkiye, Koruncuk Vakfı ile yaptığı iş birliğini bir adım daha ileriye taşıyarak Koruncukköyler’de kurduğu Anti-prenses Sınıfları ile genç kızları desteklemeye devam ediyor. 

Kadınları hayatları boyunca özgüvenle ilerleyebilmeleri için desteklemeyi amaç edinen Veet, bu yolda ilk adımı 2019 yılında başlattığı #AntiPrenses kampanyasıyla atmıştı. 2022 yılı itibariyle ise Veet tarafından Watsons işbirliğiyle hayata geçirilen proje kapsamında, Ekim ayı boyunca Watsons’tan satın alınan her Veet ürünü, Koruncuk Vakfı tarafından desteklenen genç kızların eğitimleri için desteğe dönüştü. Veet bu proje kapsamında, Koruncukköy’lerde yaşayan tüm genç kızların 5 yıllık kişisel bakım ihtiyacına katkıda bulunmuş oldu. Ayrıca yaptığı destekler ile de toplamda 250 genç kızın üniversite hayallerinin gerçekleşebilmesi için eğitim hayatına ve kişisel bakım ihtiyacına katkıda bulunmuş olacak. Şimdi ise projenin bir sonraki adımı ile genç kızların hayatında daha kalıcı bir iz bırakabilmek adına “Anti-prenses Sınıfları’nda eğitim başladı.

“KIZLARA ÖZGÜVEN ÜZERİNE EĞİTİMLER VERİLECEK”

Anti-prenses Sınıfları’nda Uzm. Psk. Fundem Ece tarafından Koruncuklu kızlara özgüven üzerine eğitimler verilecek. Eğitimler “Kendimi her halimle seviyorum”, “Kendimi filtresizce seviyorum (Sosyal medyanın sahte güzellik algısına boyun eğmiyorum)”,“Hayır diyebilmek=Sınır koyabilmek”, “Seçimlerim bana ait, tüm sorumluluğunu taşıyabiliyorum” ve “Kusursuz değilim ama benden bir tane daha yok” başlıklarında gerçekleştirilecek. İstanbul’da başlayan eğitimler, 5 hafta boyunca devam edecek. Ardından ise eğitimler İzmir Koruncukköy’de sürecek. “Kendimi filtresizce seviyorum (Sosyal medyanın sahte güzellik algısına boyun eğmiyorum)” başlıklı ilk eğitim 3 Aralık’ta Koruncukköy Bolluca’da genç kızların katılımıyla gerçekleşti.

“KADINLARI HER ALANDA DESTEKLİYORUZ”

Hedeflerinin Anti-prenses Sınıfları’ndaki özgüven eğitimleriyle genç kızların geleceğin güçlü kadınlarına dönüşmelerine katkıda bulunmak olduğunu söyleyen Reckitt Sağlık İş Birimi Pazarlama Direktörü Neslihan Kama, “Veet olarak en önemli amaçlarımızdan biri kadınların hayatları boyunca özgüvenle ilerleyebilmeleri. Özellikle konu vücutları ve kişisel bakımları olduğunda utanmadan, kalıplara sıkışmadan kendi kararlarını verebilmeleri için onları her alanda destekliyoruz. İş ortaklarımız Watsons ve Koruncuk Vakfı ile birlikte genç kızların eğitim hayatlarına destek olmak için hayata geçirdiğimiz bu anlamlı projemizi Veet Anti-prenses sınıflarıyla sürdürüyoruz. 2023 ve sonrasında da misyonumuzla paralel olarak daha fazla genç kıza ulaşacak projelerle bu desteğimize devam edeceğiz.” dedi.

Önceki haberOrmanlar Aras Kargo’yla ‘yarına taşınıyor’
Sonraki haberKiğılı, ev tekstiline yeni bir yorum getiriyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.