Ana Sayfa Kim nerede? Anadolu Etap’tan üst düzey atama

Anadolu Etap’tan üst düzey atama

0

Türkiye’nin en büyük meyve yetiştiricisi ve meyve suyu üreticisi olan Anadolu Etap’ın yeni İnsan Kaynakları Direktörü Dr. Kamil Mehmet Büyükçolak oldu. 25 yılı aşkın süredir Anadolu Grubu’nda çeşitli pozisyonlarda çalışan Büyükçolak yeni görevine 1 Temmuz itibarıyla başladı.

Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olan Dr. K. Mehmet Büyükçolak, Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler İngilizce Bölümü’nden Yüksek Lisans, Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden Uluslararası İlişkiler Doktora derecesine sahip. Anadolu Grubu’na katılmadan önce Gelecek Tanıtım ve Yayıncılık Gelecek Teknolojileri Dergisi’nde Yazı İşleri Yönetmeni olarak kurumsal hayata başlayan Büyükçolak, ardından 1997 yılında Anadolu Grubu’na katıldı. 

Dr. Mehmet Büyükçolak Anadolu Grubu’nda sırasıyla Anadolu Endüstri Holding A.Ş.’de İnsan Kaynakları ve Endüstriyel İlişkiler Uzmanı,   Efes İçecek Grubu’nda İnsan Kaynakları Yöneticisi ve İnsan Kaynakları Müdürü, Efes Rusya’da İnsan Kaynakları Direktörü görevlerini üstlendi. Büyükçolak ayrıca Efes Bira Grubu Merkez’de İnsan Kaynakları Direktörü, Anadolu Restoran’da (McDonald’s Türkiye) İnsan Kaynakları Direktörü, Adel Kalemcilik’te İnsan Kaynakları Direktörü ve son olarak Adel Kalemcilik’te İnsan Kaynakları ve Kalite Direktörü olarak görev aldı. Bugüne kadar üstlendiği görevlerde entegrasyon, kurum kültürü ve verimlilik proje ve süreçlerine liderlik eden Dr. Kamil Mehmet Büyükçolak, 1 Temmuz 2022 tarihi itibarıyla Anadolu Etap İnsan Kaynakları Direktörü olarak görevine başladı.   

Evli ve 2 çocuk babası olan Büyükçolak, İngilizce ve Rusça bilmektedir. 

Önceki haberPerrigo Türkiye Genel Müdürlüğüne Özge Yavuz Öztürk atandı
Sonraki haberGıda fiyatlarını düşürecek yeni proje

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.