Ana Sayfa Şirket Haberleri Aksigorta’nın hasar dosyası çözmesi yapay zekayla 17 dakika!

Aksigorta’nın hasar dosyası çözmesi yapay zekayla 17 dakika!

0

İnsan zekasıyla yapay zekanın etkileşiminden ortaya çıkan ‘Hasar İnceleme Asistanı’ projesini devreye sokan Aksigorta, 2021 yılında 145 bin hasar dosyası inceledi. Bir hasar dosyasının 17 dakika gibi oldukça kısa bir sürede incelendiği proje ile yılda ekstradan yaklaşık 33 bin adet dosya inceleme imkanı olacak. “Hasar İnceleme Asistanı” projesi IDC Türkiye Finans Teknoloji Ödülleri’nde Kurumsal Dönüşüm kategorisinde 2’ncilikle ödüllendirildi.

Sigortacılık süreçlerini yapay zekâ ve dijitalleşmeyle yeniden şekillendiren Aksigorta, insan zekasıyla yapay zekanın etkileşiminden ortaya çıkan artırılmış zekanın potansiyelini gösterdiği ‘Hasar İnceleme Asistanı’ projesiyle, 2021 yılında 145 bin hasar dosyası inceledi. Bir hasar dosyasının incelenme süresini 22 dakikadan 17 dakikaya düşüren proje ile yılda yaklaşık 33 bin adet ekstra dosya inceleme kapasitesi kazandırıldı. Aksigorta Dijital Asistan (ADA) ile hasar incelemecilerin hayatını kolaylaştırarak dosyaların inceleme sürelerinin kısaltılması ve dosya ödeme onay ve ret kararlarının daha hızlı alınması sağlandı.

Hasar inceleyicilerin hayatını kolaylaştıran ve müşterilerin de hızlı çözüme kavuşmasını sağlayan “Hasar İnceleme Asistanı” projesi IDC Türkiye Finans Teknoloji Ödülleri’nde Kurumsal Dönüşüm kategorisinde 2’ncilikle ödüllendirildi.

Önceki haberBOSS4’un yeni villa projesi hayata geçiyor
Sonraki haber“Ortak aklı ve katılımcılığı esas alacağım” dedi, birlikleri etrafında topladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.