Ana Sayfa Türkiye'den Gündem Afrikalı alıcılar hazır giyim sektörünü bekliyor

Afrikalı alıcılar hazır giyim sektörünü bekliyor

0

Türkiye ekonomisini destekleyen sektörler için dünyanın en önemli fuarlarını organize etmeye devam eden CNR Holding, yaklaşık üç yıllık AR-GE çalışmasının ardından Afrika pazarına açılıyor. CNR, Afrika’nın İsviçre’si olarak anılan Ruanda’da, aralarında hazır giyimin de olduğu sektörler için 6 farklı fuar birden organize ediyor. 

Türkiye’nin en köklü fuarcılık şirketi olarak dünyanın en büyük fuar organizasyonları düzenlemeye devam eden CNR Holding, rotasını Afrika’ya çevirdi. CNR, Avrupa ülkeleri başta olmak üzere tüm dünyanın yeni iş ilişkileri kurmak için çabaladığı Afrika’da 6 farklı sektörel fuar birden organize ediyor.

HAZIR GİYİM SEKTÖRÜNÜN YENİ ROTASI “RUANDA”

Ruanda Kalkınma Bakanlığı ile Ticaret ve Sanayi Bakanlığı’nın tam destek verdiği CNR Holding’in Afrika’daki fuarlarından biri de hazır giyim sektörü için olacak. 18-20 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olan Gateway to Afrika’da Hazır Giyim Ayakkabı ve Deri Fuarı, Ruanda’nın başkenti Kigali’de hayata geçirilecek. 54 Afrika ülkesinin kamu ve özel sektör kuruluşlarının satın almacı ve karar vericilerinin geleceği fuar, Türk hazır giyim sektörünün Afrika’daki en büyük ihracat kanalı olacak.

Fuar, Türkiye’nin en önemli hazır giyim firmalarının yanında markalaşmak ve ihracata yönelmek isteyen KOBİ’lerin de yoğun ilgisi ile karşılaşıyor. Afrika ile hazır giyim ticaretinin Ruanda’dan geçtiğini keşfeden firmalar, kıtanın genç nüfusuna da bu fuarla ulaşmak istiyor. Toplam 20 milyar dolarlık ihracat hacmi hedeflenen CNR fuarları, Afrika kıtasındaki ülkeleri tek tek dolaşarak bile ulaşılamayacak alıcıları, firmaların standına kadar getirecek.  

Türk hazır giyim markaları, 1 milyar 300 milyon nüfusu ile geleceğin pazarı olarak gördüğü Afrika’yı ticarette sağladığı eşsiz kolaylık ve fırsatlar açısından da tercih ediyor. Afrika’nın İsviçre’si olarak anılan Ruanda Cumhuriyeti, Afrika kıtasında ticaret yapmanın en güvenli ve kolay olduğu ülke konumunda yer alıyor. Ruanda’ya Afrika ülkelerinin neredeyse tamamının vizesiz girebilmesi, Türkiye dahil birçok ülkeye de kapıda vize kolaylığı sağlamasıyla, fuar katılımcıları ve ziyaretçileri için eşsiz fırsatlar sunuyor.

Önceki haber“KOBİ’lerin yol arkadaşıyız”
Sonraki haberGlobal Gıda Firması Kerry, 50 Yaşında

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.