Ana Sayfa Internet Açılışı yapılan Teknofest’e 1 milyondan fazla başvuru

Açılışı yapılan Teknofest’e 1 milyondan fazla başvuru

0

TEKNOFEST’in İstanbul’daki yoğun yağış nedeniyle bugüne ertelenen açılış töreni bugün yapıldı. TEKNOFEST Yönetim Kurulu ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, açılış dolayısıyla tören alanında yaptığı konuşmada şu ifadelere vurgu yaptı; “Ben teknoloji geliştireceğim diyen bir milyondan fazla gencimiz takımlar kurdu.”

SeLçuk Bayraktar’ın konuşmasının satır başları şöyle;

İnanıyorum ki TEKNOFEST bünyesinde depreme afetlere çözümler sunan genç kardeşlerimiz çıkacak. TEKNOFEST sessiz bir devrimin adı oldu. Başvuru sayısı bir milyonu aştı. Ben teknoloji geliştireceğim diyen bir milyondan fazla gencimiz takımlar kurdu. 100 yıl önceki asımın nesli bugün TEKNOFEST nesli olarak yeniden dirildi. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını TEKNOFEST ile taçlandıracağız. 100’üncü yılda İzmir’de ve Ankara’da TEKNOFEST düzenlemeye var mıyız?

BUGÜNE KADAR YAPTIĞIMIZ EN BÜYÜK İŞ;TEKONOFEST’ DERİM”

‘Bugüne kadar yaptığınız en büyük iş nedir?’ denirse tek kelimeyle TEKNOFEST derim. En ileri teknolojiye sahip İHA’yı ya da uçağı da yapsanız önüne konular tahta bir takoz uçmasını engeller. Maalesef hala takoz koymaya çalışanlarla karşılaşıyoruz. Ne dediler ‘dokunacaklarmış’. Bir kez de buradan söyleyeyim ‘dokunacağız’ dedikleri tüm milli platformlarımıza sadece sizler dokunabilirsiniz. Bu uçaklara yalnızca tam bağımsız Türkiye hayaliyle yanıp tutuşan o güzel çocuklar gelip dokunabilir. O güzel çocuklar ki uçan kanatlarla ülkemizi semaların da ötesine taşıyacaklar.

Diyorlar ki yurt dışına gidecekmişiz teknolojimizi yabancılara satacakmış. Bunları söyleyenler bizi hiç tanımamışlar. Bu topraklar bizim için öylesine yaşadığımız yerler değil. Emanet bu topraklar. Biz buradan hiçbir yere, bir adım öteye dahi gidecek değiliz. Bu toprakları bize kapatmak isteyen varsa kendi üzerlerine kapatırlar. Biz buradayız ay yıldızımız altında mücadeleyi sürdüreceğiz.

Önceki haberHizmet Üretici Fiyat Endeksi’nde artış
Sonraki haberÖdeme vaadine çözüm sunan Perakende Kanunu yürürlüğe giriyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.